Komerční sdělení

Tipy na konkrétní modely aneb Jak vybrat notebook pro studenta

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Prace na pocitaci
Zdroj: Shutterstock

Studujete a potřebujete nový notebook nebo ho pro vás vybírá někdo z rodiny? V dnešní době je v nabídce opravdu hodně modelů a někdy je těžké se v nich vyznat. Poradíme vám, jak vybírat, a dáme tipy na konkrétní modely.

Studentská léta jsou plná zážitků a svobody, na druhou stranu je to i období studijních a pracovních povinností. Přestože se studenti většinou snaží rychle osamostatnit a leckdy bydlí ve sdílených bytech, finanční prostředky bývají omezené. Při výběru toho správného notebooku je třeba toto zohlednit.

Levnější notebook pro studenta

Pokud se na výběr notebooku podíváme trochu obecněji, je dobré vybírat notebook nejenom podle vzhledu a ceny, ale také podle výkonu nebo výdrže baterie. Ne vždy je možné dostat se ve škole k zásuvce. Co se výkonu týče, hodně záleží na tom, jak s notebookem pracujete. Pokud ho potřebujete na běžnou práci s dokumenty, e-maily, občas na něm máte otevřenou aplikaci nebo sem tam upravíte fotografie, pak se vám skvěle hodí Lenovo IdeaPad 5 15ALC05. Práce s textovými i multimediálními soubory je na něm bezproblémová, je skvělý pro tvorbu prezentací i práci s tabulkami. Oceníte ho i v případě, že se rádi díváte na filmy. Jeho cena se pohybuje kolem 10 000 Kč.

Postačí vám klasika, jako je Asus a HP, nebo jste fanoušky MacBooků?

Hledáte-li naprosto spolehlivou klasiku, která ničím nevybočuje, ale s níž jsou uživatelé maximálně spokojeni, pak sáhněte po modelu HP 250 G8, jehož cena se pohybuje kolem 9 000 Kč. Dalším vhodným modelem je například Asus VivoBook 15 s cenou okolo 12 tis. Kč. Patříte-li mezi fanoušky MacBooků, pak rozhodně nezapomeňte na MacBook Air, který má operační systém macOS. Může se chlubit výkonným procesorem a zároveň krásným designem. Je vhodný pro všechny fanoušky výrobků značky Apple, které jsou samozřejmě s počítačem plně kompatibilní. Tento druh notebooku však spadá do dražší cenové kategorie, pořídíte ho od 30 000 Kč.

Herní notebook pro studentano

V případě, že sice studujete, ale zároveň patříte i mezi herní nadšence, pak rozhodně nepočítejte s nižší cenou notebooku, než je 20 tis. Kč. Herní notebooky potřebují vetší paměť RAM, udává se minimálně 8 GB, v ideálním případě je ale lepší zvolit 16 GB. Pro perfektní zážitek ze hry je také nutné mít výkonný procesor a v neposlední řadě i vynikající grafickou kartu, a tím pádem cena stoupá. Dobrou volbou je například Lenovo Legion 5 15IMH6. Na hraní her jsou obecně lepší stolní počítače, protože PC se stejným výkonem koupíte levněji než herní notebook.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články