Komerční sdělení

Šaty na společenské události, které vám budou lichotit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vyber obleceni
Zdroj: G-Stock Studio / Shutterstock

Plesová sezóna se blíží a letos si ji snad již budeme moci užít naplno. Přípravy nesmíte podcenit. Půjčení šatů je přitom velmi drahé, a jestli půjdete na více plesů, rozhodně se vám nevyplatí. Místo toho investujte do vlastního oděvu, který můžete použít opakovaně. Volba společenských šatů není vždy jednoduchá.


Nejdůležitější je, abyste vybírali podle:

• tvaru postavy (jablko, hruška, přesýpací hodiny, prkno),
• barva podle odstínu pleti a vlasů,
• šaty s ramínky vs. bez ramínek,
• výška postavy.

Šaty vybírejte podle tvaru své postavy

Nejdůležitější je, aby vám šaty nádherně seděly. To neplatí jen o stylu a barvě, ale hlavně o střihu. Hledáte šaty na ples pro štíhlou postavu a malá prsa? Nejlepší bude model s širšími ramínky a menším výstřihem. Naopak plnější ženy se štíhlým pasem potřebují šaty, které ho zvýrazní. Obecně byste měli hledat podle toho, jaké šaty nejlépe zvýrazní vaše přednosti a zakryjí nedostatky.

Stejně důležitá je také barva

Barvu šatů jednoznačně nevybírejte jen podle svých oblíbených odstínů. Velmi důležitý je odstín pleti a vlasů. Barva se vám musí líbit, ale pro bledé typy nebudou nejlepší hodně světlé odstíny, protože se v nich úplně ztratí. Kromě toho byste ale měli myslet také na pohodlí, protože v šatech budete dlouho a budete se v nich hodně pohybovat.

Jestli nechcete jít bez podprsenky, nevybírejte šaty bez ramínek. Podprsenka nesmí být vidět, ale pro ženy s většími ňadry je nezbytností. Proto byste měli volit modely, které mají širší ramínka a uzavřená záda, kdy podprsenka nebude vidět. Myslet musíte také na svou výšku. Pro menší ženy jsou ideální dlouhé šaty, které vaše tělo opticky prodlouží. Nesmíte si na ně ale šlapat!

Nezapomínejte na vhodné doplňky

Doplňky jsou nutností každé ženy. Jestli chcete skutečně oslnit, kupte briliantové šperky. Při výběru myslete na barvu šatů i jejich styl. Na ples není potřeba, abyste to s doplňky přeháněly. Malá kabelka (psaníčko), náušnice, náhrdelník a prsten vám úplně postačí.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články