Komerční sdělení

Rady ortopeda pro zdravé nohy: Důležitá je nejen správná obuv

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
boty adidas
Zdroj: Shutterstock

Zdraví má člověk jen jedno a platí to samozřejmě i pro naše nohy. Je velmi důležité dodržovat některá pravidla, abychom si život zbytečně nekomplikovali. Pokud chcete svým nohám dopřát tu nejlepší péči, je důležité dodržovat následující zásady.

Správná obuv

První zásadou pro zdravé nohy je samozřejmě správná obuv. Je důležité myslet na to, že obuv musíte kupovat vždy kvalitní a také adekvátní k tomu, čemu se ve svém životě věnujete.

Pokud rádi chodíte do přírody, volte pevné boty s tvrdou podrážkou, v létě je pak ideální volit spíše obuv otevřenou, která vašim nohám dopřeje pohodlí, ale také vzduch. Není dobré se přes teplé měsíce pařit v plných botách například u bazénu.

V létě je také skvělé vyzkoušet barefoot boty, které imitují chůzi naboso. Proto sem jim také někdy říká bosoboty. Díky kvalitnímu materiálu a pohodlnému tvaru si tak užijete například i výlety s přáteli, zároveň se ale budou vaše nohy cítít vždy pohodlně. Nezapomeňte ale, že váš první pár barefoot bot by vám měl padnout opravdu bezchybně!

Pravidelné cvičení

Kromě kvalitních bot je důležité myslet na to, že vaše nohy potřebují pravidelné protahování. Je důležité chodit do přírody, ale také věnovat se dalšímu zdravému pohybu.

Mezi zdravý pohyb se počítá nejen chůze, ale také plavání a další druhy cvičení, každý by měl dělat především to, co ho baví. Nikdy před cvičením nezapomeňte na protahování, které je důležité, abyste si potom při samotných úkonech neublížili.

Péče o pokožku nohou

Udělejte si jednou za čas radost a zajděte si na pedikúru. Vaše nohy potřebují pravidelnou péči i v podobě používání nejrůznějších krémů, které hydratují vaši pokožku. Díky pravidelné kosmetické péči o nohy docílíte toho, že budou vaše nohy vždy připravené na nové dobrodružství.

Prevence a léčba bolestí

Trpíte na bolesti nohou? Kromě výše zmíněných rad je důležité také chodit na pravidelné rehabilitace a masáže, které vám s tímto problémem pomohou.

Pokud máte komplikace pravidelně nehledě na to, jak velké je vaše fyzická zátěž, navštivte odborníka, který vám poradí, jak postupovat dál. Někdy pomohou obyčejné obklady, jindy je na problémy důležité začít užívat léky.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články