Komerční sděleníRodina a vztahy

Přišli na poslední chvíli. Pár dní čekání je mohlo stát až 38 milionů korun!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
stastny par
stastny par

Nejspíš každý z nás by si někdy přál vyhrát v loterii. Minimálně jednou za život zkusí své štěstí velká část z nás, ať už třeba s blížícími se Vánocemi, nebo narozeninovým kuponem od kamaráda. Společnost Sazka je největší loterijní společnost na českém trhu. Právě zde vyhrál mladý manželský pár ze středních Čech. Měli štěstí. O pár dní později a mohli přijít i o miliony.

19. 12. 2019 bude pro mladý pár do konce života dnem velké změny. Právě ten den si totiž ve společnosti Sazky vyzvedli druhou nejvyšší výhru v historii Sportky. Stačilo k tomu opravdu málo. Předešlý den si muž u tabákového stánku vsadil na náhodná čísla a ukázalo se, že měl štěstí. Vzhledem k blížícímu se zdanění výher z loterie by se dokonce dalo říci štěstí na druhou.

Vyhráli 250 milionů. Mohli přijít až o 15 %

Kdyby manželé vyhráli jen o pouhé dva týdny později, museli by se již řídit novým zákonem přicházejícím v platnost 1. ledna 2020. Ten říká, že z milionové výhry je nutné odevzdat 15% daň státu, a to nehledě na to, kdy byla sázka uzavřena nebo jaká je její výška nad zmiňovaným milionem. Ze 151 milionů korun, pro které si manželé přišly, by tedy museli odevzdat 38 milionů.

Zdroj: 123RF.COM

Šťastný pár po cestě do Sazky navíc zjistil, že je majitelem ještě dalšího výherního tiketu zhruba na 20 000 Kč. To je sice v porovnání s milionovou sumou maličkost, ovšem jejich štěstí je až neuvěřitelné.

Splatíme hypotéku, pracovat chceme dál

Podle ředitele komunikace Sazky působil mladý pár velmi šťastně, zároveň však vyrovnaně a odhodlaně. Chtějí prý z peněz splatit především hypotéku a další finanční pohledávky. Jak naloží se zbytkem se ještě nerozhodli, nicméně vědí, že nehodlají skončit s prací a jenom si užívat peněz. Chtějí zůstat normálními lidmi, jako byli dodnes.

Autor: redakce
Komerční sdělení, fotografie jsou pouze ilustrační


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články