Komerční sdělení

Poznejte hlavní výhody teplákoviny a bavlněného plátna

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
bavlna
Zdroj: Fab_1 / Shutterstock.com

Orientujete se v materiálech, které se používají k výrobě každodenních oděvů? Víte například k čemu se dá využít teplákovina, jaké jsou její vlastnosti a kdy sáhnout po bavlněném plátně?

Teplákovina není pouze synonymem beztvarého oblečení

Když se řekne teplákovina, každému okamžitě vytanou na mysli tepláky. Pokud si ovšem odmyslíme ty neslušivé modely, co i z dokonalé postavy vytvoří spíše pytel brambor, zjistíme, že s teplákovinou se dá kouzlit. Rozhodně totiž neplatí, že z teplákoviny se dají vytvořit pouze domácí či venkovní kalhoty. V módním odvětví se totiž tato jemná látka, která odvádí vlhkost, udrží vás v teple a zároveň si neustále drží svůj tvar, osvědčila také při výrobě sportovních pánských obleků a dámských večerních šatů.

Bavlněné plátno se hodí na všechno

Málokterá látka je tak univerzální jako bavlněné plátno. Proč? Dá se totiž využít k tvorbě dekoračních předmětů, jimiž jsou například závěsy či ubrusy, ale také k výrobě oděvů či povlečení. Bavlněné plátno patří k méně pružným materiálům. To v praxi znamená, že výrobky z tohoto materiálu skvěle drží tvar a díky tomu se s nimi i příjemně pracuje.

Na co si dát pozor aneb kdy vyžadujte pružnost

Nejenom bavlněné plátno, ale i teplákovina nepruží. U bavlněného plátna s touto vlastností počítáme, u teplákoviny je lepší zaměřit se pečlivě na výběr té, která alespoň trochu pruží, tudíž obsahuje elastan. Schválně si zkuste představit, že by tepláky či mikina, co si musíte obléct přes hlavu, vůbec nepružily. Jejich oblékání, nošení i svlékání by bylo noční můrou.

Vyznejte se v základních materiálech, které se používají k výrobě oděvů i dekoračních předmětů. Díky znalosti silných a slabých stránek jednotlivých materiálů neuděláte při výběru látky či hotového oděvu chybu.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články