Komerční sdělení

Oslňte svoje hosty hned při příchodu. Zvolte vhodné botníky a barové židle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
botnik
Zdroj: Shutterstock

Už při příchodu hostů do vaší domácnosti je chcete oslnit. Nejen interiér kuchyně a obývacího pokoje by měl být útulný. Už od předsíně by měla na každého, kdo k vám domů vstoupí, dýchat milá a příjemná atmosféra. Jak to ale udělat, aby si už ve dveřích lidé řekli: „Tak tady se mi bude líbit“?

Předsíň nebo veranda jsou někdy podceňovanými místnostmi. Lidé si často říkají, že když se člověk zouvá nebo obouvá, nevěnuje přílišnou pozornost prostoru kolem sebe. Opak je ale pravdou. Už při příchodu do domu je potřeba hosty zaujmout.

Barové židle do moderní kuchyně

I když bude vaše kuchyně dokonalá a moderní, první dojem je vždy nejdůležitější. Mnoho jedinců spoléhá na novodobé vybavení bytu. V dnešní době je oblíbené kuchyňský pult doplnit například o barové židle, díky kterým uděláte z posezení u kávy zážitek příjemnější, než když sedíte u obyčejného stolu.

Do obývacího pokoje pak patří pohodlný široký gauč, televize, která při posezení s hosty přehrává na pozadí třeba hudební podkres, a v mnoha domácnostech nechybí ani krb, jenž definuje příjemné teplo domova.

I když ale doma třeba máte tohle všechno, pokud své hosty nenadchnete už na verandě, nikdy zbytek domova neocení naplno. Proto je důležité soustředit se na vybavení této zdánlivě nepodstatné místnosti stejně tak, jako na vybavení obýváku.

Odkládací prostor i místo na sezení

Když uvítáte doma hosty, důležité je, aby si měli kam odložit věci. Nikdo si nechce kabelku nebo batoh pokládat na zem, kde je především v zimě našlapáno bláto a špína. Ideální tak je nějaký stolek, kolem kterého jsou umístěna křesílka.

Do těch si mohou hosté sednout při zouvání bot nebo si položit své věci. Pokud nemáte na stůl s křesílky prostor, stačí třeba malá lavička. Ta se vejde i do chodby v panelákovém bytě. I když nemáte celou místnost vydefinovanou jako předsíň, posezení vždy nějak vyřešit jde.

Další důležitou součástí verandy či předsíně jsou botníky, do nichž si mohou hosté odložit obuv. Můžete zvolit buď botník otevřený, který se skládá z několika poliček, nebo zavřený. Ten je vlastně komodou, do níž boty schováte.

Poslední součástí předsíně by pak měl být věšák, na který si hosté odloží bundy. V dnešní době už se věšáky spíše montují na zeď, pokud ale máte v domě či bytě dostatek místa, můžete využít i klasický stojací věšák.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články