Komerční sdělení

Nerezová ocel má využití v domácnostech i v průmyslu. Často je i součástí věcí, u kterých si to neuvědomujeme

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nerezova ocel
Zdroj: Shutterstock

S nerezovou ocelí se setkáváme v našem životě prakticky denně. Jedná se o slitinu železa, uhlíku, chromu, niklu a dalších legujících prvků. V dnešní době je známo více jak 200 druhů nerezových ocelí. A vyrobeno je z nich mnoho věcí kolem nás, jenom si to možná neuvědomujeme.

Mezi druhy nerezové oceli patří například austenitická, feritická, martenzitická nebo duplexní. Je jich samozřejmě daleko více, tyto jsou ale těmi základními.

Všechny vyjmenované se využívají jak v průmyslovém využití, tak i v domácnostech. Například chirurgické nástroje, ale také příbory či nerezové dřezy jsou z oceli austenitické.

Vybavení do kuchyně se dále dělá i z nerezy feritické. Mluvíme například o hrncích, pánvích, nerezových pekáčích, tácech a příborech.

Feritická ocel se dále využívá v průmyslu, a to konkrétně při výrobě součástí automobilů, například výfuků a katalyzátorů. I mnoho dalších vnitřních součástí aut je z tohoto materiálu. Dále se s nerezovou ocelí běžně setkáte třeba u domácích spotřebičů.

Je součástí lednic, mikrovlnných trub, sporáků a dalších. Najdete ji samozřejmě i mimo kuchyň, může se používat při vyrábění součástí praček či sušiček. Je jednoduše všude kolem nás, člověk si jenom její přítomnost neuvědomuje, dokud se nad tím vším nezamyslí.

Umělci se s ní nebojí experimentovat

Nerezová ocel se velmi často nepoužívá jen k samotné výrobě nějakého produktu, ale například jen jeho částí, konkrétně těch, které ho mají zdobit. Využívá se v designech interiéru, ale také při dotváření detailů na drobné elektronice jako jsou mobilní telefony či hodinky.

Velký prostor pro umělce tvoří například ve šperkovnictví, kde je využívána především v posledních letech velmi hojně.

Z nerezové oceli se dělají hodinky, prstýnky, řetízky, náramky i přívěšky. Najít ji můžete i na náušnicích nebo v piercingu. Lidé se s ní nebojí experimentovat a v neposlední řadě se z ní dělají i nerezové vložky na některých masivnějších botách.

Nerezová ocel má dále velké využití ve vodárenském průmyslu, ve stavebnictví, zdravotnictví, automobilovém průmyslu a mnoha dalších. Jedním z internetových obchodů, který je distributorem nerezové oceli po celé Evropě je i Stainless Europe.

Na stránkách www.stainlesseurope.cz naleznete širokou nabídku hutního materiálu. Jedná se o výrobky, které je možné využít v mnoha průmyslových odvětvích. Přes internet a z pohodlí domova zde jednoduše nakoupíte vše, co potřebujete.

Nákup přes internet je velmi snadný, člověk nemusí nikam jezdit a vybere si i tak přesně to, po čem touží. Stainless Europe má stránky velmi přehledné, takže se nemusíte bát toho, že byste se v produktech ztratili. Každé zboží je navíc velmi přehledně popsáno.

Pokud tak hledáte místo, kde nakupovat výrobky z nerezové oceli snadno a rychle, v tomto případě rozhodně neprohloupíte.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články