Komerční sdělení

Kdy zvážit nebankovní půjčku?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Potreseni rukou
Zdroj: Shutterstock

Vrátili jste se ze své banky s nepořízenou? Byla vaše žádost o půjčku nevyslyšena? Můžete se ještě obrátit na nějakou nebankovní instituci. 

Důvodů, proč banka žádost o půjčku zamítne, může být celá řada. Překážkou často bývají nedostatečné příjmy, špatná platební morálka stejně jako zkušební, popřípadě výpovědní lhůta žadatele. Problematické ale rovněž mohou být kreditní karty a sjednaný kontokorent stejně jako finanční závazky v podobě dalších půjček a výdajích na běžný život, jako jsou vyživovací povinnosti, náklady na energie a nájem. Ty v současné době značně rostou a s nimi se snižují šance na získání půjčky od bankovních institucí.

Výhody nebankovní půjčky

Spolu s bankovními institucemi půjčky ještě poskytují ty nebankovní. Většinou se jedná o rychlé a relativně nízké finanční injekce na krátkou dobu. Ty samozřejmě mají své výhody a nevýhody. Výhodou je, že v podstatě odpadá většina překážek zmíněných v předcházejícím odstavci. Například půjčka společnosti Zaplo patřící pod mezinárodní finanční skupinu 4finance Group vyžaduje pouze žadatelův trvalý pobyt na území ČR, jeho plnoletost, bezdlužnost a schopnost splatit úvěr v termínu splatnosti. První půjčka je navíc s nulovými úroky i RPSN. Tato půjčka je také velmi rychlá. Peníze na svůj účet obdržíte do půl hodiny po schválení žádosti.

Kolik si můžete půjčit?

Zmíněná společnost Zaplo má ve svém portfoliu hned tři typy půjček. První je ve výši do 8 tisíc korun, druhá až do výše 300 tisíc korun. Možná je i půjčka v hotovosti pro ty, kteří nemají účet v bance. Úroky ve všech případech začínají na necelých pěti procentech. První půjčka je u Zaplo bezúročná. Ať již žádáte o tisícikorunu, nebo několikaset tisícovou půjčku, vždy si dobře rozmyslete, jestli ji budete schopni ve stanoveném termínu splatit. Toto rozhodnutí je víceméně jen a pouze na vás.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články