Komerční sdělení

Každodenní rituály pro podporu ženství

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Zena
Zdroj: Shutterstock

Podpora ženskosti a péče o sebe může přinést mnoho pozitivních změn do života každé ženy. Stačí jen chvilka pro sebe, kdy se nebudete věnovat ničemu jinému. Sblížíte se tak se svým vnitřním já – svými emocemi, pocity a lépe se vyrovnáte s každodenními starostmi.

Chvilka na přemýšlení

Náročné životní tempo a tendence neustále něco dělat nám jen zřídkakdy umožňují naslouchat tomu, co se děje v našem nitru. Ztrácíme kvůli tomu kontakt se svým vnitřním já, které je velkou součástí toho, kým opravdu jsme. Nabízí se přitom jednoduchý způsob, jak svůj vnitřní hlas prozkoumat, dát mu prostor a užít si chvilku jen pro sebe. Stačí se jen každý den na pár minut zastavit a naladit se na své vnitřní já. Případně si můžete psát deník a umožnit tak svému nitru, aby bylo pravidelně vidět a slyšet.

Vydejte se do přírody

Svou ženskost lze objevit prostřednictvím energie zvenčí. Příroda nabízí perfektní prostředí, které vám uleví, pokud vám zrovna hlavou víří spousta myšlenek nebo vás sužuje stres. Jděte na procházku – do parku, do lesa, k vodě – jednoduše kamkoli, kde se můžete na chvíli ztratit v krásném klidném prostředí. Nechte telefon doma, nebo alespoň na chvíli vypněte všechna upozornění. Nadechněte se čistého vzduchu a věnujte se svému tělu a mysli.

Pokud máte zahradu nebo balkon, vytvořte si tam příjemné relaxační místo jen pro sebe, kam se můžete každý den na chvilku „schovat“ a užít si chvíle klidu o samotě. Stačí pár příjemných světýlek, pohodlné závěsné křeslo nebo pohovka a deka pod přístřeškem a oáza je připravená.

TIP: Vysaďte si do zahrady uklidňující bylinky, jako jsou levandule, meduňka a třezalka.

Dejte prostor své kreativitě

Ženy bývají velmi kreativní. Možná máte pocit, že vy taková nejste, ale opak může být pravdou. Je tolik různých způsobů, jak se kreativně vyjádřit. Může jít o psaní, tanec, malování, či vymýšlení nových nápadů. Nebo vyzkoušejte nový koníček – zahradničení, vaření nebo třeba hru na hudební nástroj. Popusťte uzdu své fantazii a najděte ty pravé selfcare tipy pro sebe, které vám uleví od stresu.

Oblečte to nejlepší z šatníku

V každodenním životě je často prioritou praktičnost, nosíme proto hlavně funkční oblečení, které je pohodlné. Ovšem s tím se mnohdy vytrácí ženskost. Pokud chcete podpořit svou ženskou stránku, správný výběr oblečení je jednou z možností. Nemusíte čekat na speciální příležitost, abyste se mohla „vyšňořit“. Dejte průchod svému osobitému stylu, oblečte se do toho, co máte ráda a v čem vám to sluší.

Aktivujte své smysly

Velké množství každodenních povinností nás nutí neustále logicky myslet a hledat možná řešení problémů. S tím se však často vytrácí význam našich smyslů – ženská energie je přitom mnohem více spojena s pocity a intuicí než ta mužská. Vymaňte se proto alespoň na chvíli z logického myšlení a zaměřte se na své smysly. Může jít o horkou koupel s esenciálními oleji, poslech oblíbené hudby, kousek hořké čokolády či krásně vonící tělové mléko. Jednoduše si najděte nějakou činnost, která zapojí vaše smysly a umožní vám být plně přítomna v daném okamžiku.

Je čas zpomalit

Životní tempo často dosahuje závratné rychlosti, možná máte pocit, že se nikdy nezastavíte. V takové chvíli je třeba právě zpomalit, klidně i zastavit. Alespoň na chvilku. Neustálá zaneprázdněnost se sice může zdát jako dobrá věc, která nás posouvá dopředu, mnohdy nám však utváří odstup od toho, co je opravdu důležité. Vnímejte situace, které přichází, důvěřujte své intuici a žijte naplno. Naučte se odpočívat – bez pocitů viny, že zrovna nic neděláte. Z dlouhodobého hlediska to přispívá k větší produktivitě.

Protančete se náročným dnem

Tanec není jen o kreativitě, ale jde také o způsob, jak dát prostor všem emocím. Pusťte si doma oblíbenou hudbu a pořádně se roztančete. Vytvořte si svůj malý rituál – na konci dne si vyhraďte pět minut, rozpusťte si vlasy a tančete. Jde o skvělý způsob, jak se zbavit stresu, vypustit emoce z hlavy a vytančit je. Nedělejte si hlavu s tím, jak při tom vypadáte. Nechte energii proudit, užijte si tuto chvilku pro sebe.

Ženskost je energií, kterou by každá žena měla hýčkat a posilovat. Tyto rituály nevyžadují mnoho času – vyberte si ty, které vás zaujaly, a každý den si na ně najděte chvilku.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články