Komerční sdělení

Kam na pořádnou lyžovačku? 5 českých středisek, kde si užijete spoustu sněhu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lyzovani
Zdroj: unsplash.com

Zimní sezóna je stále v plném proudu a řadu z nás čeká pořádné lyžování. Nechce se vám ale do zahraničí? Máme pro vás tipy, jaká lyžařská střediska v Česku se určitě vyplatí navštívit. Inspirujte se.


Ski areál Klínovec

Ski areál Klínovec, který se nachází v Krušných horách, nabízí nejvíc sjezdovek v České republice. Návštěvníci si zde užijí až 31,5 kilometrů sjezdovek, 5 lanovek a 11 vleků. Pokud ale chcete ještě více možností na lyžování, dokupte si vstup do německého střediska Fichtelberg. Spolu mají obě střediska 47 kilometrů a je možné se mezi nimi pohybovat bezplatným autobusem. A co víc, pro rodiče s dětmi je ve středisku k dispozici lyžařská škola a v Jáchymově dokonce dětský park.

Pokud se na lyžování vydáte autem, nezapomeňte na havarijní pojištění. V zimě jsou cesty ošidné, a tak je lepší být připraven. Může vám to ušetřit nemálo peněz i starostí.

Špindlerův mlýn

Pro ty nejnáročnější lyžaře je tu Špindlerův mlýn – horské středisko v srdci Krkonoš. Nabízí 25 kilometrů sjezdovek, 11 vleků a 5 lanovek. Užít si můžete trasy různé náročnosti, sáňkařské dráhy a dětské zóny. Pro běžkaře je v okolí více než 540 kilometrů tratí s krásnými scenériemi.

Navíc po náročném zimním dni si můžete odpočinout v četných místních wellness centrech a hotelích.

Lyžařské středisko Ramzová

Středisko Ramzová se nachází 130 kilometrů od Ostravy. V areálu je 7 sjezdovek o délce 9 kilometrů. Nejvýše položená je ve výšce 1 325m. n. m. Hlavní sjezdovka vede z vrchu Šerák, má 3,5 km a zajezdíte si na ní přes převýšení 558 m. Během cesty dolů si užijete krásné výhledy do okolí.

Přestože Ramzová nabízí také modré sjezdovky, většina je červená. Jezdit by tedy na nich měli jen zkušenější lyžaři. Rovněž je zde jedna černá sjezdovka, která potěší všechny zkušené lyžaře s láskou k adrenalinu.

Lyzovani

Zdroj: unsplash.com

Ski areál Praděd

Lyžařský areál zvaný také „Moravský ledovec“ láká své návštěvník na vynikající sněhové podmínky a krásnou přírodu. Je to nejvýše položené středisko v České republice – leží ve výšce 1 235m. n. m. Praděd nabízí lyžařům autentický zážitek. Na všech 9 sjezdovkách se totiž lyžuje pouze na přírodním sněhu. Navíc si na své přijdou také běžkaři, kteří mají na výběr několik tratí po hřebeni Jeseníků.

Pokud vás Praděd láká, ale zatím jste tam nestihli vyrazit, nemusíte se bát. Díky vysoké nadmořské výšce je ve středisku sezóna 5 měsíců, většinou od prosince do konce dubna.

Lyžařské středisko Harrachov

Pokud jste fanouškem adrenalinu, vydejte se do Harrachova. V oblíbeném lyžařském středisku, které leží v Národním parku Krkonoše, si můžete vyzkoušet také skokanské můstky. V areálu na vás čeká 8 kilometrů nejlépe upravených sjezdovek, 3 lanovky a 2 vleky. Ty jsou rozděleny na menší svahy. Lanovka podél nejtěžší sjezdovky dokonce vede přes samotné skokanské můstky.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články