Komerční sdělení

Jízda na kole může být i radost, stačí mít to elektrické

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena na kole
Zdroj: Pixabay

Jako malá copatá holka jste si to frčela s větrem o závod na vysněném kole, a žádná vzdálenost pro vás nebyla nedosažitelná, a ani kamarád na mnohem lepším kole pro vás nebyl nepolapitelný? Jak léta jdou, najednou se na kolo necítíte, netroufáte nebo váháte?

Přitom stále ve vás dřímá ta rozpustilá copatá cácorka, která by tak ráda zase vyskočila do sedla a vyjela vstříc dobrodružství? Dámské elektrokolo je přímo stvořeno vzít vás na cestu do dětství, s výhodami světa dospělých.

Konec hořkosti. Objevte lásku k cyklistice!

Nejeden cyklista, či cyklistka, odložil jízdní kolo proto, že mu začaly ubývat síly, kondice nebyla co bývala a přátelé mu ukazovali na kole záda. Ne jinak na tom jsou ti, kteří pár let nejezdili, zakulatili se, svaly polevily, a tak si řekli, že zase na kole vyrazí. Jenže ouha – pot, zadýchání, neskutečná dřina a leckdy i úšklebky okolí zavelely, ať raději kolo zůstane opřené v garáži pod nánosem prachu dál. A v tu chvíli právě na scénu přichází famózní elektrokolo.

Elektrokolo, které je vybaveno přesnou a citlivou řídící jednotkou, našlapanou baterií, a hlavně výkonným elektromotorem. Tento trojlístek dokáže v dokonalé spolupráci poslat cyklistovi do pedálů vždy přesně tolik dopomoci, o kterou si právě řekne. Ale samozřejmě pod podmínkou, že vy aktivně a poctivě budete šlapat.

Elektrokolo je v tomto ohledu stále jízdním kolem, žádným skútrem a bez vaší vlastní energie se kupředu samo nepošle. Za vaši snahu vás však náležitě odmění a jízdu vám zpříjemní. Vždy se tak unavíte jen tak, jak vy sami aktuálně budete chtít.

S rodinou i přáteli v jednom tempu

Pokud hledáte důvod, proč dát elektrokolu šanci, pak za zmínku rozhodně stojí i fakt, že už nemusíte být v cíli nikdy poslední. Znáte ten pocit, kdy si s rodinou či kamarády vyrazíte na výlet, a ostatní na vás všude musí čekat, nešetří jadrnými poznámkami a výmluvnými pohledy? Dost možná byl toto důvod, proč jste své klasické jízdní kolo pověsili na hřebík. Ne každý má od přírody ve vínku být super sportovcem – i s tím si však právě elektrokolo ví rady.

Bez mrknutí oka vám dopřeje dopomoc o jakou právě stojíte nebo jakou potřebujete. Nebudete tak muset sedět doma v koutě, zatímco parta přátel, partner či rodina vyráží na cyklovýlet. Díky elektrokolu můžete tentokrát klidně i vy udávat tempo a radovat se ze zdravého pobytu na čerstvém vzduchu bez potu a zadýchání.

Kopec vás nezastaví

A v tom je elektrokolo naprosto úžasné. Málokterý cyklista či cyklistka vyhledává kopcovitý terén a prudké stoupání. S elektrokolem se už nemusíte bát žádného výletu a složitě plánovat profil trati tak, aby ji všichni zvládli. Je konec tlačení kola do kopce, protože s elektrokolem vyjedete až na vrchol bez námahy a vyčerpání všech svých sil. Jednoduše zvolíte míru dopomoci, kterou potřebujete a šlapete si naprosto bez potíží.

Tuto přednost elektrokola rádi využijete, ať už jste amatérka nebo náruživá cyklistka – díky elektrokolu totiž můžete vyrazit mnohem výš i dál než kdy dřív a pokořit tak i své vlastní já. Stejně tak si můžete dopřávat mnohem delší výlety – na elektrokole ujedete mnohem více kilometrů než na běžném jízdním kole, a přitom se vaše kondice bude zvyšovat. Ani náročný terén nezůstane nepokořen – elektrokolo vám pomůže překonat nástrahy přírody a ještě si jízdu užijete!

Figura a kondice jako ze žurnálu

Nezmínit tento benefit jízdy na elektrokole by byl doslova hřích. Samozřejmě, že i na běžném kole děláte to nejlepší pro své zdraví, ovšem na elektrokole to je doslova procházka růžovou zahradou. Začít totiž můžete pilovat své svaly a rýsovat postavu pozvolna a v takovém tempu, jak vy potřebujete.

Elektrokolo vám tak zpočátku může pomáhat s maximální možnou mírou, a jak se budete zlepšovat a vaše figura tužit, můžete dopomoc ubírat a více spoléhat na své vlastní tělo a kondici. Elektrokolo je tak skvělým parťákem pro snižování tělesné hmotnosti, zvlášť v kombinaci s nějakou zdravou dietou (př. keto dieta), ale také posilování kardiovaskulárního systému a ani psychika a duševní pohoda nezůstanou bez odměny. Pobyt na čerstvém vzduchu, a doslova v pohybu, dokonale zamává se stresem a je dokonalou relaxací, kterou oceníte o víkendech a klidně i každý den.

Elektrokolo vás osvobodí nejen od byrokracie

Jízda na elektrokole, které splňuje všechny zákonné normy a předpisy, je považována za jízdu na běžném jízdním kole, a tak s ním můžete nejen na cyklostezky, ale i do přírody a v určitých případech i do vlaku, metra či MHD.

Proto, abyste mohli elektrokolo řídit, tak nepotřebujete žádné řidičské oprávnění, ale nemusíte vyřizovat ani technický průkaz či SPZ a absolvovat pravidelně STK. Další výhodou, na kterou nesmíme zapomenout, je i ekologický a ekonomický aspekt.

Provoz elektrokola nezatíží vaši peněženku – jedno nabití se pohybuje v jednotkách korun. A vliv na životní prostředí má jízda na elektrokole také zajímavý – nezatěžuje přírodu hlukem ani smogem.
A i tyto bonusy jsou důvodem k radosti, co říkáte?

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články