Komerční sděleníRodina a vztahy

Inspirujte se na výstavě příběhy českých loterních milionářů a vyhrajte iPhone

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena vyhra penize
zena vyhra penize

Představte si, jaké by to bylo žít ve vesničce, kde má každá rodina na účtě minimálně 1 000 000 Kč. A kde je starostou chlapík, který v loterii vyhrál 1,4 miliardy korun.

Přesně taková vesnička by vznikla, kdyby se na jedno místo sestěhovali ti, kdo díky společnosti Sazka v loňském roce vyhráli aspoň 1 milion korun. Bylo by tu celkem 176 rodin, a chod obce by pak řídil starosta, který si loni díky loterii odnesl úplně nejvíc, a to hned 1,412 miliardy korun.

Milionářov přináší detaily o výhercích

Zdroj: Sazka

Nejen o tomto loterním miliardáři, ale i o loňských milionářích se dozvíte ve vesničce Milionářov, která je k vidění v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Projít se tu můžete mezi budovami radnice, koloniálu, restaurace nebo trafiky a na figurínách v životní velikosti zjistit celou řadu podrobností o výhercích i částkách, které trefili.

Přečtěte si také: Padla 2. nejvyšší výhra v historii! Online tiket Eurojackpotu nadělil Čechovi 1,4 miliardy

Až načerpáte dostatek inspirace, přijde ten správný čas na soutěž o nový iPhone XR. Ten získá vylosovaný návštěvník, co správně odpoví na všechny otázky v dotazníku, který získá na výstavě. Otázek se ale bát nemusíte: všechny odpovědi najdete právě v městečku Milionářov.

Nejvíc milionářů díky Sportce

Společnost Sazka loni vytvořila celkem 176 nových loterních milionářů a jednoho miliardáře. Nejštědřejší k Čechům a Češkám byla jako už tradičně Sportka – díky ní je v naší zemi hned o 126 nových milionářů víc.

Jak už bylo řečeno, vůbec nejvyšší výhra roku 2019 a zároveň druhá nejvyšší výhra historie padla díky loterii Eurojackpot, milionové výhry se ale rozdávaly také ve hrách Šťastných 10, Euromiliony a Kasička.

Výherci si loni rozdělili 9,1 miliardy

Nejvíc nových loterních milionářů má Praha, v roce 2019 jich v hlavním městě přibylo třiadvacet. Čím dál víc se také stává populární sázení přes internet, díky online tiketu loni vyhrálo víc než milion korun rovných dvacet sázejících.

Celkově Sazka loni vyplatila přes 50 milionů výher, což dělá zhruba 140 tisíc výher denně. Tito šťastlivci si rozdělili úctyhodných 9,1 miliardy korun. Pokud je řeč o těch, co vyhráli aspoň 1 000 000 Kč, tak platí, že je díky této společnosti v Česku každý druhý den jeden nový loterní milionář.

5 nejvyšších výher loňského roku:

1. 1 411 860 488 Kč, Eurojackpot, Internet
2. 250 944 489 Kč, Sportka, Středočeský kraj
3. 123 322 88 Kč, Euromiliony, Jihomoravský kraj
4. 51 265 750 Kč, Sportka, Kraj Vysočina
5. 44 164 210 Kč, Sportka, Kraj Vysočina

Detaily nejen o výše zmíněných pěti výhercích se dozvíte právě na výstavě Milionářov. Ta bude až do 2. února k vidění v OC Olympia v Mladé Boleslavi, a poté se přesune do Ostravy i dalších částí republiky. Dodejme, že o iPhone XR si nezahrají jenom návštěvníci z Mladé Boleslavi, ale i ze všech dalších měst, kde se bude výstava konat.

Jestli na výstavu zamíříte, tak držíme palce, ať jste to právě vy, kdo tenhle milionářský telefon vyhraje!

Autor: redakce
Komerční sdělení, fotografie jsou pouze ilustrační

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články