Komerční sdělení

Chraňte svou podlahu při domácím sportování efektivně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cviceni
Zdroj: Shutterstock

Domácí sportování si za svého koníčka zvolilo mnoho fanoušků pohybu a zdravého životního stylu. Pokud se mezi ně počítáte i vy, jistě nám dáte za pravdu, že bezpečnost sportu je potřeba dodržovat i na domácí půdě. A nejde jen o vaši bezpečnost, ale také o ochranu vašeho domova. Proto by ochrana podlahy do posilovny měla být povinnou výbavou každého domácího sportoviště.

Podlouhlá ochranná PVC podložka

Ve více rozměrech je k dostání podlouhlá podložka připomínající takzvanou jógamatku. Pro svůj tvar je tak ideální pod větší a především těžší cvičební přístroje, jako je rotoped, eliptický trenažér, běžecký pás nebo trenažér na veslování.

Pořídit si ji můžete v mnoha barvách v různých velikostech od 120×60 cm až po 220×110 cm. Podložka je vyrobena z vysoce odolného materiálu, který geniálně vstřebává vibrace tréninkového stroje. Navíc je její povrch protiskluzový, což ještě zvyšuje bezpečnost domácího cvičení a posilování. Šestimilimetrová výška podložky je zároveň dostačující pro velmi efektivní odhlučnění podlahy. Sousedé pod vámi tak nezaregistrují, ani pokud se uprostřed noci rozhodnete uběhnout na svém běžeckém pásu půlmaraton.

Na obdélníkovou podložku nemusíte postavit pouze těžký cvičební stroj. Můžete na ní cvičit vy sami. Jóga, pilates a další podobné aktivity se na příjemném povrchu této podlouhlé podložky budou provozovat jedna radost. Další výhodou je možnost okamžitého a rychlého složení tohoto typu podložky. Srolovanou podložku také jednoduše kdekoliv uskladníte, protože nezabere téměř žádné místo.

Designové ochranné podložky ve tvaru dílků puzzle

Přijde-li řeč na účinnou ochranu vašich podlah při domácím cvičení a posilování, sportovci se stále více zmiňují o takzvaných podlahových puzzle dílech. Většinou se prodávají v sadách různého počtu kusů, které do sebe zapadají. Díky tomu si z nich můžete vytvořit ochranný povrch přesně o rozměru, jaký vám při cvičení vyhovuje.

Ve skvělém poměru ceny a kvality si pěnové puzzle díly pro ochranu podlahy můžete objednat třeba tady https://hop-sport.cz/podlahy-do-posilovny/. Sady ochranných podložek lze pořídit jak v jednobarevném, tak barevně namíchaném provedení.

Tyto podložkové puzzle díly jsou vyrobeny z kvalitní a vysoce odolné pěny. Ta svou promyšlenou strukturou zaručuje nejen perfektní zvukovou, ale také vibrační izolaci. Vlastností, kvůli které je pěnová ochranná podložka tolik populární, je ale i voděodolnost. Materiál jednoduše neabsorbuje jedinou kapku potu ani vylitého iontového nápoje.

Zároveň jde o neklouzavý a velmi stabilní povrch, který je bezpečný dokonce i pro nejmenší. Ti na podložce mohou bezbolestně trénovat první krůčky nebo kotrmelce. Proto si domů pěnové díly puzzle často pořizují nejen nadšení sportovci, ale také starostliví rodičové batolat.

Skvělá cena, jednoduchá údržba

Že jsou ochranné podložky v domácnosti, kde se cvičí, vysoce užitečnou záležitostí, by těžko někdo rozporoval. Podlahy v posilovnách a fitcentrech jsou nárazům, otřesům, vibracím a možnosti mechanického poškození uzpůsobeny. Při výstavbě bytů a domů ovšem jen málokdo počítá s podlahou určenou takovému zatížení, jako je dennodenní běhání na těžkém běžeckém pásu nebo občasný pád mnohakilogramového kotouče na podlahu. To se při nakládání činky stane raz dva a následkem bývá odřená či jinak poškozená podlahová krytina. Nehledě na hluk, který dokáže domácí posilování a cvičení způsobit a zkomplikovat jím vlídné sousedské vztahy. Tohle všechno ale dokáže vyřešit podlahová ochranná podložka z PVC nebo kvalitní pěny.

Nemusíte se obávat ani finanční otázky. Nejde totiž o žádnou závratnou investici. Ochranu podlahy můžete sehnat v závislosti na velikosti vaší domácí posilovny už v řádu několika stovek korun. I péče a údržba je příjemně snadná. Vzhledem k voděodolnosti ochranných podložek se nemusíte obávat použití mokrého hadru či mopu. Cvičit tak doma můžete nejen bezpečně a pohodlně, ale také v čistém prostředí.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články