Komerční sdělení

Chrání před sluncem i deštěm

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
markyza
Zdroj: Shutterstock

Udělat si na zahradě vlastní posezení není vůbec špatný nápad. Když se to pojme dobře, je možné si tímto způsobem defacto vytvořit další pokoj, tentokrát však venku.


Aby tomu tak ovšem skutečně bylo, je potřeba postavit podlahu a sehnat vhodný nábytek. Obdobně důležité je též zastřešení, které by mělo ideálně chránit nejen před slunečními paprsky.

Ladné střechy

Jako první se nabízejí klasické pergoly, případně dokonce altány. Ty se dají pořídit za poměrně dobré ceny, nicméně zabírají příliš mnoho místa. Na velkých pozemcích je to jedno, nicméně pro menší zahrádky je lepší pořídit si raději markýzy.

Jedná se o poměrně jednoduchý, avšak maximálně efektivní způsob ochrany proti slunci. Základní modely se dají sehnat za poměrně solidní peníze, avšak umí nabídnout protekci pouze vůči otravným slunečním paprskům.

Zájemce o tento druh zastřešení si však může připlatit a pořídit si speciální markýzy proti dešti. Takové verze u nás v podstatě nabízí pouze jediná firma. Jedná se o prémiový produkt, který ovšem za ty peníze stojí. Dokáže totiž zadržet i silný déšť.

Vydrží ledacos

markýzách všech druhů a typů se všeobecně ví, že nepatří mezi úplně nejodolnější. Střechu totiž tvoří jen plachta, která může být hlavně během silnějších větrů docela náchylná k poškození. Řešením je kazetová markýza.

V případě větrné smršti je možné plachtu rychle stáhnout do speciálního kovového pouzdra, které dokáže střechu ochránit takřka proti všem negativním vlivům počasí. Kazetové markýzy jsou díky své odolnosti stále populárnější.

Doplňky pro pergoly

Běžně se dají koupit i markýzy, které sice nefungují jako zastřešení, ale mohou ho docela dobře doplňovat. Kdo dá nakonec přeci jen přednost pergole či altánu, může tyto konstrukce obohatit o boční markýzy.

Už z názvu je evidentní, že boční markýza slouží hlavně jako clona proti zvídavým sousedům. Jedná se o velice elegantní řešení, jak si na zahradě zajistit alespoň trochu soukromí.


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články