Komerční sdělení

České knižní série ve stylu sci-fi a fantasy, které byste si neměli nechat ujít

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Houpaci sit
Zdroj: Tetiana Soares / Stock.adobe

V Česku máme řadu výborných autorů, kteří mají na svém kontě mnoho děl. A to i v žánrech jako je scifi a fantasy. Nabízí se několik skvělých knižních sérií, které si získaly značnou oblibu, a proto byste si je rozhodně neměli nechat ujít.

Sektor Hirano

Autorem Sektoru Hirano je Jan Kotouč. Tento autor se věnuje zejména military sci-fi a space opeře, zejména tato témata na vás v knižní sérii čekají. Nicméně přečíst si můžete i další skvělé knihy od tohoto spisovatele, nejen v žánru scifi.

Děj knih ze série Sektor Hirano se nepřekvapivě odehrává ve vesmírném sektoru Hirano. Astonská unie a Ballingtonské společenství zde bojují o kontrolu nad vzácnými surovinami. Admirál Sean Tyler, kapitán Justina Tarziniová a důstojnice Vivian Evansová se snaží zabránit eskalaci konfliktu a zachovat mír. Příběh zaujme napínavými politickými intrikami, taktickými bitevními scénami ve vesmíru a v neposlední řadě i osobní obětí hrdinů, kteří hledají cestu k míru.

Mycelium

Sérii Mycelium napsala Vilma Kadlečková, která za svá díla získala mnoho ocenění. Jde v podstatě o fantasy knihy, které jsou však spojené i se scifi, vzniká tak zajímavá kombinace. Autorka se zaměřuje na osudy lidí žijící na Zemi v budoucnosti.

Příběh série Mycelium se odehrává ve vzdálené budoucnosti na planetě Össe. Lucas Hildebrandt objevuje temná tajemství össenské civilizace. Knihy jsou plné napětí, čekají vás komplexní zápletky a postupné odhalování osudu hlavní postavy, která se zaplétá do nebezpečných intrik. Konflikt postupně graduje, Lucas se dostane na rozhraní mezi vítězstvím, zkázou a nadějí. Tato série přináší scifi a fantasy prvky, ale také zajímavé existenciální otázky.

Legie

Knižní série Legie má dva autory – Františka Kotletu a Kristýnu Sněgoňovou. V celé sérii se tak prolínají lehce odlišné styly psaní, které knihám dodávají jedinečnou atmosféru. la Františka Kotlety jsou specifická, tvorba Kristýny Sněgoňové se drží spíše klasického provedení fantasy a sci-fi žánru a má na svém kontě řadu skvělých knih.

Legie vás zavede do fascinující světa temného vesmíru, kde vás čeká spousta akce, dobrodružství a emocí. Lidstvo se ocitá v krutém prostředí, kde přežívá jen ten nejsilnější. Zlom nastává, když na Zemi zaútočí neznámá civilizace, která zotročí lidstvo. Stále však existuje naděje a způsob, jak bojovat za svobodu a spravedlnost. Skupina v čele s kapitánem Moravcem se na lodi Kraksna vydává na nebezpečnou cestu, jejímž cílem je osvobození Země.

Projekt Kronos

Projekt Kronos je dílem mladého autora – Pavla Bareše, který má mnoho koníčku a jedním z nich je právě psaní. V jeho knihách najdete zejména sci-fi a fantasy. Kromě zmíněné série vydal fantasy thriller Meta, který si také získal mezi čtenáři oblibu.

Projekt Kronos nabízí temný a napínavý příběh, který se odehrává v postapokalyptickém světě Attiona City. Série vyniká zejména silnými postavami, jedinečnou atmosférou a komplexním světem. Město zasáhla epidemie a jeho obyvatelé se snaží vzpamatovat. Čeká vás zde několik hlavních postav, které bojují se svým osudem, čelí různému nebezpečí a zároveň se snaží zachránit město před zánikem. Jde o dystopický příběh, který si užije každý nadšenec postapo.

Čeští autoři sci-fi a fantasy nabízí pestrou paletu skvělých příběhů, které zaujmou svou originalitou a napětím. Každá série nabízí jedinečný svět, ve kterém na vás čeká spousta dobrodružství. Tyto knihy vás jistě vtáhnou do děje. Ať už se rozhodnete pro syrové příběhy z vesmíru, či zvolíte jiný z podžánrů – dystopii, military či science fantasy, které kombinuje prvky různých žánrů.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články