Komerční sdělení

Afrodiziaka a feromony: Magický klíč ke zvýšení sexuální přitažlivosti

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Jahody v cokolade
Zdroj: Sandman / stock.adobe.com

V současné moderní době, která je často plná stresu a uspěchaného životního stylu, hledáme možnosti, jak vylepšit kvalitu a zpestření našeho sexuálního života. Jednou z cest ke zlepšení intimního soužití a oživení partnerského vztahu, mohou být afrodiziaka nebo feromony. Tyto tajemné látky jsou často prezentovány jako magický klíč k zvýšení sexuální přitažlivosti a vzájemného vzrušení. Kde můžeme tyto povzbuzující látky najít a jak je správně a bezpečně používat?

Lidskou sexualitu ovlivňuje řada aspektů jako je rodina, povolání, ale také zdravotní stav nebo užívání různých léků. V dnešním uspěchaném světě se často stává, že mnoho lidí hledá přírodní cesty ke zlepšení svého sexuálního života. Pokud toužíte po nových milostných zážitcích, přejete si zlepšit sebevědomí i celkovou atraktivitu, můžete vyzkoušet látky s afrodiziakálními účinky nebo parfémy s feromony. Co jsou tyto látky zač?

Afrodiziaka sahají hluboko do kořenů historie lidstva. Už starověké civilizace, jako byly Egypťané, Řekové a Římané, věřily v sílu určitých potravin, bylinek a substancí, které zvyšují sexuální touhu a výkonnost. Tyto látky byly v historii používány jako součást rituálů, léčivých procedur nebo přísad do vaření. Právě z řecké mytologie pochází název afrodiziakum, a to podle jména bohyně lásky, Afrodity[1]. Afrodiziakum je definováno jako potravina nebo látka, která vyvolává pohlavní touhu, zvyšuje sexuální potěšení a výkon.

Jak afrodiziaka fungují? Zvýšení sexuální potence a libida je dosaženo několika různými mechanismy. Prvním způsobem je vazodilatace cév. Jedná se o proces rozšíření krevních cév, který vede ke zvýšení průtoku krve do určitých částí těla. Tou může být i penis, což může vést k posílení erekce. Afrodiziaka také podporují přirozenou lubrikaci a citlivost intimních partií, které přirozeně zvyšuje sexuální potěšení.

Další funkcí afrodiziak spočívá ve vlivu na hormonální rovnováhu. Ovlivňují totiž produkci pohlavních hormonů, jako je testosteron u mužů a estrogen u žen. Hormonální rovnováha je základem pro zdravý sexuální apetit a funkci. Nezapomeňme ale i na neurotransmitery jako dopamin a serotonin, které hrají klíčovou roli v pocitu štěstí a spokojenosti. Afrodiziaka mohou stimulovat jejich produkci, čímž zlepšují náladu a celkovou sexuální touhu.

Existuje mnoho potravin, bylin a léků, které jsou považovány za afrodiziaka. Do potravin, které mají afrodiziakální vlastnosti, můžeme zahrnout čokoládu, kávu, jahody, ústřice, pistácie nebo jablka[2]. Mezi byliny a koření, zvyšující sexuální touhu, patří například kotvičník, muškátový oříšek, maca peruánská, ženšen, ginko biloba či šafrán.

Kromě potravin nebo doplňků stravy můžeme navodit příjemnou atmosféru s partnerem pomocí afrodiziakálních svíček. Ty jsou obohacené o esenciální oleje z rostlin považovaných za afrodiziaka a kombinují příjemnou vůni s údajnými afrodiziakálními účinky. Nelze popřít, že vytvoření příjemného a uvolněného prostředí může mít pozitivní vliv na romantickou náladu a zvýšení sexuální touhy.

Pokud chceme zvýšit přirozený sexappeal, můžeme sáhnout po feromonech. Feromony jsou chemické látky, které vylučuje naše tělo v tekutinách, jako je moč a pot. Jsou v podstatě skrytou formou komunikace. Mnoho druhů zvířat využívá feromony například k přilákání partnerů. Produkty s těmito látkami mají tedy jasný úmysl. Zvýšit naši přitažlivost nebo pozitivním způsobem ovlivnit sociální interakce. Jak toho docílit?

Na trhu existují parfémy, které obsahují synteticky vyrobené feromony, jejich analogie nebo esence. Ty mají napodobovat přirozené chemické signály vysílané lidmi. Tyto signály by teoreticky měly ovlivnit naše vnímání ostatními lidmi na nevědomé úrovni.

Parfémy s feromony stačí aplikovat na části těla, obvykle na teplé oblasti, které pomáhají šířit vůni. Místa ideální pro aplikaci, jsou zápěstí, krk, za uši nebo na hrudník. Záleží i na množství, se kterým by se to nemělo přehánět. Stačí troška, aplikaci můžeme po určité době podle potřeby opakovat.

Při pohledu na afrodiziaka a feromony je důležité zachovat otevřenou mysl a realistická očekávání. Ačkoliv vědecký důkaz jejich účinnosti může být omezený, neznamená to, že nemohou hrát roli v obohacení našeho intimního života. Při výběru je důležité prozkoumat celou škálu možností, kterou BENU lékárny nabízí. V konečném důsledku je však největším afrodiziakem vzájemná láska, respekt a hluboké pouto mezi partnery.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články