Komerční sdělení

15 rad, jak přežít parné léto během těhotenství

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
leto tehotenstvi
Zdroj: Nicoleta Ionescu / Shutterstock.com

Těhotenství je kouzelným obdobím v životě každé ženy. To, že na svět přivede nového potomka, je skutečný zázrak lidského bytí. Ovšem těhotenství během léta může být opravdu náročné a vyčerpávající. Jak přežít parné léto během těhotenství, výborně se vyspat a nezbláznit se?

Noste pohodlné spodní prádlo

Začněme od spodního prádla. O tom, jak se cítíte, totiž často rozhoduje právě to, co máte na sobě. Spodní prádlo pro těhotné, prodyšné dámské kalhotky a podprsenka, která vás nikde neškrtí, udělají s vaší náladou hotové divy.

Dejte si dvacet

Cítíte se během dne unavené? Nemějte výčitky a běžte se natáhnout. Šlofík po obědě vám udělá dobře. Pokud jste již v pokročilém stádiu těhotenství a klasické kalhotky jsou vám těsné, ale nechcete spát naostro, půjčte si trenýrky na spaní od svého partnera nebo si pořiďte vtipné trenky pro páry a užívejte si pohodlí, co dámské trenýrky nabízejí.

Dopřávejte si klidný a kvalitní noční spánek

Nemůžete v noci zabrat? Ujistěte se, že spíte na kvalitní matraci, která vás nikde netlačí. Prodyšné a příjemné povlečení, pěnová matrace společně s pratelným potahem matrace a vhodně zvoleným pyžamem pro těhotné, tvoří předpoklady pro příjemný a ničím nerušený zdravý spánek. Myslete také na to, že noční košile pro těhotné nesmí být těsné a že i luxusní matrace bez řádné péče ztrácí své vlastnosti.

leto tehotenstvi

Zdroj: FotoDuets / Shutterstock.com

Dodržujte pitný režim

V létě dbejte na pitný režim. Nejlepšími tekutinami jsou obyčejná voda obohacená o mátu a citrusy, a neslazené džusy.

Dýchejte správně

Dýchejte. Mnoho lidí význam dechu podceňuje. Pokud se budete na svůj dech soustředit a dýchat pravidelně, budete se méně potit. Navíc se vám metoda správného dýchání bude hodit také při porodu.

Vyrazte do ulic ráno nebo v podvečer

Čeká vás neodkladné zařizování? Snažte se veškeré pochůzky vyřídit před polednem, kdy jsou ulice města již zcela vyprahlé a je náročné i vyjít na ulici. Pokud patříte k nočním ptákům a otevírací doba vám to dovolí, vyrážejte v podvečer.

Osvěžujte se

Noste u sebe neustále vodu ve spreji a oroste si obličej, vlasy, zátylek i zápěstí kdykoli budete potřebovat. Praktické jsou také vlhčené ubrousky a obyčejný ručník namočený ve vodě.

leto tehotenstvi

Zdroj: Dragon Images / Shutterstock.com

Přírodní materiály jsou na léto nejvhodnější

Těhotenské oblečení vám poskytne pohodlí a volnost pohybu. Potřebujete tipy na oblečení? Vsaďte na přírodní materiály, například len a bavlnu, a bude vám skvěle. Pohodlné jsou také vzdušné tuniky a maxi šaty. V létě oceníte, když bude oblečení vzdušné a nebude vás nikde škrtit.

Pohodlná a nastavitelná obuv? Ano, prosím

Na pohodlí se zaměřte také při výběru bot. Obuv by vás neměla nikde škrtit. Ideální jsou letní sandále a pantofle s nastavitelnými pásky přes nárty.

Používejte krémy s UV filtry

Nepodceňujte péči o svou pleť a pravidelně na ni nanášejte krémy s ochrannými UV filtry. Nebudete tak riskovat spálení od sluníčka v těhotenství.

Běžte si zaplavat

Chybí vám sport? Běžte si zaplavat. Plavání je totiž ideálním cvičením pro těhotné. Preferujte ovšem vnitřní bazény před veřejnými koupališti a rybníky.

Jezte pravidelně a zdravě

Nezapomínejte pravidelně jíst. Stravování je pro správný vývin miminka klíčové. Dopřávejte si alespoň pět porcí jídla denně a zaměřte se na jejich vyváženost a pestrost.

leto tehotenstvi

Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Dejte si nohy nahoru

Až vám budou otékat nohy, navlečte si na chodidla své oblíbené veselé ponožky a dejte si nohy nahoru. Otoky se tak sníží a ponožky vám uleví od případného pocitu studených nohou.

Kontrolujte si svůj tlak

V létě může váš krevní tlak klesat a stoupat jako na houpačce. Pro lepší přehled je praktické si tlak pravidelně měřit a vést si o tom záznamy. Budete tak každý den vědět, zda zůstat raději doma nebo s klidným vědomím vyrazit do ulic.

Omezte pobyt na slunci

Opalování je sice příjemné, ale během těhotenství se snažte pobyt na sluníčku omezit na minimum. Kromě pigmentových skvrn se u vás během těhotenství může objevit alergie na sluníčko.

Aby bylo těhotenství v létě snesitelné, je nutné dodržovat několik věcí, a hlavně se co nejvíce šetřit a odpočívat.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články