Komerční sdělení

10 minut denně: Klíč k pravidelnému a snadnému úklidu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Uklid
Zdroj: Shutterstock

Také si někdy říkáte, že neděláte nic jiného, než je úklid? Mnoho lidí má svůj životní styl nastavený tak, že uklízí jednou nebo dvakrát týdně a dřou se zbytečně i několik hodin v kuse. Přitom je daleko jednodušší každý den věnovat 10 minut základním úkonům a práci si tak ideálně rozložit.

Někdy si člověk jednoduše řekne, že uklízet nebude a odloží všechny povinnosti na další den. Ve skutečnosti to ale není úplně ta nejsprávnější cesta. Pokud totiž budete podobně uvažovat často, zaděláte si na problémy.

Psychologické i praktické výhody

Člověk by se měl každý den věnovat úklidu minimálně deset minut. A nemyslíme tím konkrétních 10 minut, kdy budete zametat podlahu, mýt okna a čistit koupelnu. Jde spíše o to, že když někde vidíte nějaký nepořádek, odstraníte ho.

Seberte papír, který vám upadl na zem, umyjte po sobě po obědě ten jeden jediný talíř, očistěte linku, na kterou vám něco omylem káplo. Jde o drobné věci, které vám zaberou jen pár vteřin a během dne nikdy dohromady více než 10 minut.

Kromě toho, že si tím ušetříte spoustu práce a nebudete pak jednou za týden muset trávit hodiny času úklidem, budete se také v čistém prostředí cítit daleko lépe psychicky.

Vytvořte si plán

Jednou za čas je samozřejmě potřeba udělat úklid důkladnější. Pokud ale budete dodržovat výše zmíněné rady, ani pořádný úklid koupelny, kuchyně a podlahy v celé domácnosti vám nezabere příliš času.

Ideálně si naplánujte, který den v týdnu se budete věnovat úklidu kterých věcí. Zapojte také partnera, protože ve dvou jde práce snáze. Vezměte do ruky smetáky a košťata a během půl hodinky budete mít hotovo.

Pokud patří lidé ve vaší rodině k těm, co nechávají vše na vás, zkuste na ně pozitivní motivaci. Slibte jim nějakou odměnu, nebo jim jednoduše vysvětlete, že společně budete mít vše hotovo za chvíli a budete mít potom na sebe vzájemně daleko více času.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články