Metoda Markovič: Hojer. Seriál o sériovém vrahovi a kanibalovi popisuje jeho činy i samotné vyšetřování

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ladislav Hojer
Zdroj: Milan Kammermayer / CNC / Profimedia

Minisérie Metoda Markovič: Hojer odstartovala na Voyo 26. ledna letošního roku. Snímek se věnuje vyšetřování brutálních vražd, které v 70. a 80. letech minulého století spáchal Ladislav Hojer. Kdo přesně byl jeden z nejděsivějších kriminálníků v naší historii?

Zavraždil 5 žen a u další se o to pokusil. Kromě toho ale své oběti rozřezával a části jejich těl pojídal. Za své činy byl odsouzen k trestu smrti. Seriál, který o něm natočil režisér Pavel Soukup, vypráví především o metodě vyšetřování Jiřího Markoviče.

Vraždil, své oběti jedl a pak se tím chlubil v hospodě

Hojera vychovával jeho starší bratr. Chodil do zvláštní školy a neměl téměř žádné kamarády. Díky tomu si nevyvinul dostatečný cit k ostatním lidem, popisuje Extra. V roce 1978 bylo v Děčíně u řeky nalezeno tělo devětadvacetileté ženy.

Ta se nakonec ukázala být jednou z obětí Hojera. Celkově zavraždil 5 žen. Části jejich těl podle webu Dotyk konzumoval s křenem a hořčicí, jak později sám přiznal. Pokrm mu prý ale nechutnal a zbytek tak vždy spláchl do záchodu.

Hojer miloval pozornost a vraždou jedné z žen se pochlubil v hospodě, kam pravidelně chodil. Díky tomu se ho nakonec také podařilo odhalit a dát do souvislosti s dalšími mrtvými ženami. Ve věku 28 let byl nakonec za své činy popraven.

Metoda Markovič

Nově vysílaný seriál se zaměřuje na hrůzné činy vraha, ale také na vyšetřovací metody Jiřího Markoviče. Mimo to se seriál také věnuje práci psychiatrů, popisuje Kladenský deník.

Markovič se během svého vyšetřování dokázal postavit skoro až do role obviněného. „Je to velké riziko, hodně investujete emočně, musíte se dívat do té propasti, a ta propast se bude dívat na vás. Je to riziko, ale zase vám to umožní získat důvěru člověka,“ popsal pro Český rozhlas Radiožurnál producent seriálu Jaroslav Hruška.

Snímek je celkově chválen. Ačkoli má pomalejší rozjezd, člověk se do příběhu velmi rychle vžije, píše Filmtoro. Celkem 6 epizod nakonec poskytuje přehledný příběh o tom, kdo byl Ladislav Hojer, a o vyšetřování jednoho z nejbrutálnějších vrahů na našem území.

Zdroj: Pražská drbna, Kladenský deník, Filmtoro, Extra, Fandíme seriálům, Český rozhlas Radiožurnál, Dotyk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články