Zlodějka knih: Liesel už není nevinná holčička. Vyrostla v krásku, jejíž provokativní vzhled vás překvapí

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Sophie Nélisse
Sophie Nélisse

Síla slova a fantazie je ukrytá v knihách. Každého milovníka čtení nemusí nikdo přesvědčovat o tom, co všechno knihy dokážou. Ztělesněním knižní elegance je kanadská herečka Sophie Nélisse, která si zahrála ve filmu Zlodějka knih.

Liesel se za druhé světové války dostane do pěstounské péče, aby zde začala žít nový život. Snaží se zapadnout jak doma, tak ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí moc číst.

Za podpory tatínka se snaží nastudovat knihu Hrobníkova příručka, kterou ukradla na pohřbu svého bratra.

Místo sportu herečkou

Dívka se seznámí s židovským uprchlíkem Maxem, který v ní podporuje lásku ke knihám a touhu ke vzdělání. Postupně se spřátelí i s mladým sousedem, který se do ní zamiluje. Společně se věnují čtení a zjišťují, že síla slov má moc i nad nimi.

Mladou Liesel si zahrála herečka Sophie Nélisse, které v době natáčení bylo teprve třináct let. Sice se narodila ve Windsoru v Ontariu, ale když jí byly čtyři roky, přestěhovala se s rodiči do Montréalu.

Od tří let trénovala gymnastiku a v době uvedení dosahovala národní úrovně. Když jí agent zavolal s nabídkou role, zrovna se připravovala na olympiádu v Riu. Kvůli zranění se ale sportu musela vzdát a roli mladé dívky si hned zamilovala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sophie Nelisse (@sophie__nelisse)

Nejznámější roli zatím nepřekonala

Hledání hlavní představitelky probíhalo po celé Evropě, Spojených státech a Austrálii, ale nakonec sám autor předlohy Markus Zusak navrhl právě Sophii. A ta se osvědčila. Ještě před tímto filmem natočila film Monsieur Lazhar.

Za svůj výkon získala cenu Genie Award a vyhrála také kanadskou cenu Jutra. Snímek byl dokonce nominovaný na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film, nakonec ale cenu nezískal.

Od té doby se mladá herečka, která letos oslaví dvacáté první narozeniny, objevila v několika dalších filmech, ale svou nejslavnější roli zatím nepřekonala.

Jisté je, že vyrostla do krásy a se svým vzhledem rozhodně nebude mít nouzi o další role. Klidně by se mohla věnovat i modelingu. Tahle kráska, která se nebojí i odvážnějších fotek, má kariéru před s sebou.

Teď už jen počkat na tu správnou roli, které se jistě brzy dočká.

Autor: Barbora Turková

 

Související články