Žhavé výstřely: Pilot Topper Harley prošel velkou proměnou. Po 30 letech je z něj největší bouřlivák Hollywoodu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
charlie sheen zhave vystrely
Zdroj: Profimedia

Bláznivá parodie Žhavé výstřely režiséra Jima Abrahamse se stala celosvětovým trhákem hned po svém uvedení v roce 1991. A rozpoutala tak ohromný zájem o hlavního hrdinu – Charlieho Sheena. Ten byl v té době na vrcholu a patřil mezi vyhledávané herce. Jeho jméno i dobrá pověst však postupem času dostaly značné trhliny.

Populárního amerického filmového a televizního herce Charlieho Sheena asi není třeba dlouze představovat. Při vyslovení jeho jména se většině z nás vybaví jeho nejznámější role: bohatý starý mládenec žijící v domě na pláži, který dostane v seriálu Dva a půl chlapa každou ženu. Jde o seriál, v němž nakonec musel být kvůli svému životnímu stylu nahrazen.

Málokdo však už ví, že jeho skutečné jméno je Carlos Irwin Estévez. Narodil se v New Yorku do umělecké rodiny, jeho otec Ramón Estévez byl v Hollywoodu známý právě pod uměleckým jménem Martin Sheen.

Rodinný herecký klan

Charlie má další tři sourozence, všichni jsou herci. Herectví se Charlie začal věnovat již v útlém dětství. Odmala však soutěžil se svým starším bratrem a musel se vyrovnávat i s břemenem potomka slavné filmové hvězdy.

Během studií začal natáčet amatérské filmy se spolužákem Seanem Pennem. Pro nepravidelnou školní docházku a nepříliš dobré známky ho ze školy vyhodili těsně před maturitou.

Charlie se tak definitivně rozhodnul pokračovat ve šlépějích své rodiny a využil několika hereckých příležitostí v televizních seriálech. A brzy se dostal k hlavním filmovým rolím a zazářil. Hvězdnou kariéru odstartoval v roce 1986 ve filmu Četa a další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Několikrát si zahrál i po boku svého otce.

V roce 2003 byl obsazen do největší role svého života v situační komedii Dva a půl chlapa. V seriálu účinkoval osm let a získal několik nominací na Emmy a Zlatý glóbus. Seriál ho dostal na vrchol seznamu nejlépe placených televizních herců.

charlie sheen

Zdroj: Profimedia

Vzestup a pád Charlieho Sheena

V roce 2011 byl však ze seriálu vyloučen a nahrazen Ashtonem Kutcherem. Stalo se tak kvůli jeho problémům s alkoholem a drogami a nevyzpytatelnému chování.

Charlie Sheen se stal sice neznámějším hercem z rodinného klanu, avšak vyrovnat se s tak velkou slávou pro něj zřejmě nebylo jednoduché. Na první odvykačku putoval již na začátku devadesátých let, a se závislostí tak během své kariéry stále bojoval.

Za poslední desetiletí se tak spíše než jako herec dostává do centra pozornosti pro své problémy s alkoholem a užíváním drog.

Násilné chování vůči ženám

Sheen byl třikrát ženatý a je známý násilným chováním ke svým manželkám a přítelkyním, mnohdy se tak dělo právě pod vlivem drog či alkoholu. Svoji snoubenku postřelil do ruky, přítelkyně ho obvinila z domácího násilí a manželky se s ním většinou také rozvedly kvůli agresivitě či nevěře. Ze všech manželství má Sheen celkem pět dětí.

V roce 2015 herec oznámil že je HIV pozitivní. Od hraní si nyní dává pauzu a snaží se změnit svůj životní styl.

Budeme doufat, že se pětapadesátiletý herec popere se svými démony a na televizní obrazovky a filmová plátna se ještě vrátí v plné síle.

Zdroj: wikipedia.org, thefamouspeople.com

Autor: Michaela Pauerová


Související články