Ženatý se závazky: Nesnesitelná Peggy se změnila k nepoznání. Takto jí to sluší po 33 letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Peggy
Peggy

Z role Peggy Bundové se herečka Katey Sagal nikdy nevymanila. Navždy bude tou nevkusnou a línou manželkou, která svému Alovi otravovala život. Herečce to ale nevadí, na svou roli ve slavném sitcomu je hrdá.

Seriál Ženatý se závazky byl svého času obrovským hitem. Začal se natáčet v roce 1987 a diváckou přízeň si dokázal zachovat nejen po dalších deset let, ale své obecenstvo má dodnes.

Satirický sitcom se zařadil mezi hity jako Krok za krokem nebo Plný dům, jelikož zobrazoval životy typických amerických rodin humorným způsobem.

Ženatý se závazky na to ale šel trochu jinak. Byl o neúspěších a různých, poměrně kontroverzních tématech. Scénáristé se totiž rozhodli neukázat tak úplně šťastnou rodinku.

Navzdory tomu, že šel proti proudu, si našel místo v hlavním vysílacím čase. Na kanálu, na němž byl vysílán, se stal druhým nejdéle vysílaným seriálem.

Na konkurz přišla v paruce

Katey byla role Peggy osudová. Musela se do ní hodně vžívat, jelikož ve skutečnosti je úplně jiná než ona. Má pevný charakter a do otravné manželky má velmi daleko.

Ke kariéře herečky směřovala už odmalinka. Matka se věnovala režii, otec by herec. Před sitcomem Ženatý se závazky už měla Katey nějaké ty zkušenosti, ale jednalo se o malé role. Až Peggy ji proslavila.

Vychytralá Peggy se jí i divákům vryla pod kůži, a tak se stala jednou z nejoblíbenějších postav. Možná se divačky sžily s tím, že někdy se jim prostě nechce vařit, uklízet a obskakovat muže, ale prostě si sednou k televizi a nic nedělat.

Zajímavé je, že image Peggy vymyslela sama její představitelka. Dokonce ji využila už na konkurzu, kam přišla takto příšerně nastylovaná. Tvůrce seriálu si ihned získala a role byla její.

Za svou snahu byla získala dokonce čtyřikrát nominaci na cenu Emmy.

Zdroj: Profimedia

Při natáčení přišla o miminko

Smutným faktem je, že herečka v sedmém měsíci potratila. Scénáristé s jejím těhotenstvím počítali, a když o miminko přišla, udělali to tak, že se to Peggy v seriálu jen zdálo.

Přestože se z role Peggy nikdy nevymanila, blýskla se i v dalších seriálech. V animovaném trháku Futurama nadabovala hlavní postavu, mihla se i v seriál Ztraceni nebo Teorii velkého třesku.

Letos jí bylo šedesát šest let a vypadá výborně. Kdybyste jí potkali na ulici, asi by vás nenapadlo, že se jedná o naondulovanou Peggy ze seriálu.

Autor: Barbora Turková

Související články