X-Men: Za komiksovou Mystique se skrývá krásná žena a držitelka Oscara. Budete zírat, jak známá tato herečka je

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jennifer Lawrence x men
Jennifer Lawrence x men

Jednou z postav filmové a komiksové série X-Men je Mystique. Modrá pleť a žluté oči nadpřirozené hrdinky znemožňují divákům odhalit identitu herečky, která ji představuje. Přitom se za ní skrývá Jennifer Lawrence, uznávaná mladá herečka a držitelka Oscara.

Jennifer Lawrence se narodila v Kentucky do neherecké rodiny. Její matka se stará o dětské tábory a otec vlastnil stavební firmu. Jennifer však svou touhu stát se herečkou objevila už v dětství, když se objevovala v divadelních představeních.

Dětské herecké ambice

Od čtrnácti věděla, že chce být herečkou a přesvědčila rodiče, aby jí najali agenta, který ji prosadí u filmu, a odjela do New Yorku.

Začínala v epizodních rolích v seriálech a v roce 2008 získala první filmovou roli. Za tu hned získala ocenění a další role na sebe nenechaly dlouho čekat.

Její průlomovou rolí byla Ree Dolly v dramatu Do morku kosti, kde jako dvacetiletá odvedla strhující herecký výkon, za který si vysloužila nominaci na Oscara. Nominaci získala jako druhá nejmladší herečka v historii.

Podmanila si celý Hollywood

Další výraznou rolí, která jí otevřela Hollywood, byla komiksová postava Mystique ve filmu X-Men: První třída v roce 2011. V této roli ji ale málokdo i dnes poznává.

Modrá kůže, žluté oči a rudé vlasy nadpřirozené hrdinky, která je schopna vzít na sebe jakoukoli podobu, je natolik skvělým dílem maskérů, že Jennifer v ní objeví jen zarytí fanoušci. V roli Mystique zářila i ve třech dalších pokračováních X-Mena.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Pod kůži se fanouškům dostala až díky hlavní roli Katniss Everdeen v sérii Hunger Games. Během čtyř let zvládla natočit čtyři díly série. Za tuto roli si vysloužila desítky ocenění, uznání kritiků i pochvaly za ztvárnění akční hrdinky.

Oscarová Tiffany

Kdo očekával, že to je vrchol umění Jennifer Lawrence, je zřejmě zklamán, neb ve stejném roce jako Hunger Games natočila romantické drama Terapie láskou. Za tento film byla opět nominována na Oscara a tentokrát nominaci proměnila. Po boku Bradleyho Coopera zazářila v roli Tiffany.

Časopis Rolling Stone napsal: „Je svým způsobem zázrak. Je drzá, oplzlá, legrační, sprostá, ledabylá, sexy, plná života a zranitelná. Někdy v jedné scéně, dokonce v tu samou chvíli. Žádný seznam nominovaných na Oscara pro nejlepší herečku by nebyl kompletní, kdyby mu nevévodila.“

Od té doby si role na rozdíl od některých svých kolegyň může vybírat. Rozvrh má nabitý a aktuálně natáčí po boku Leonarda DiCapria komedii Don’t Look Up.

Osobní život

Přestože loni oslavila třicetiny, vystřídala už pěknou řádku partnerů, než našla toho pravého. Chodila například s frontmanem skupiny Coldplay Chrisem Martinem. Nakonec zakotvila v náruči ředitele umělecké galerie Cookem Maroneym, kterého si na podzim roku 2019 vzala.

V letech 2015 a 2016 byla nejlépe placenou herečkou Hollywoodu. Výdělky filmů, ve kterých se objevila, se vyšplhaly až na pět miliard dolarů. V práci tak zadostiučinění už našla, uvidíme, jestli jej nyní bude uplatňovat v rodinném životě a brzy s manželem svou rodinu rozšíří.

Autor: Naďa Brožová


Související články