Vykoupení z věznice Shawshank: Andy po 27 letech velmi zešedivěl. Přesto má doma výrazně mladší manželku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vykoupeni z veznice Shawshank
Zdroj: Profimedia

Jedním z nejlépe hodnocených filmů vůbec je rozhodně drama z vězeňského prostředí Vykoupení z věznice Shawshank. Jak se za dvacet sedm let od natáčení změnil hlavní hrdina filmu?

Rodák z prosluněné Kalifornie Tim Robbins přišel na svět v roce 1958. Jeho matka byla herečka a otec hudebník, po nich zdědil umělecký talent.

Herectví měl v krvi od dětství

Vyrůstal v newyorské části Greenwich Village a už od dvanácti let se objevoval na divadelních prknech. Poté, co vystudoval, se stal součástí experimentální divadelní skupiny v Los Angeles.

V osmdesátých letech se začal objevovat také před filmovou kamerou. Po menších rolích se v roce 1988 proslavil díky snímku Durhamští Býci.

Další úspěch přišel v roce 1992, kdy za film Hráč získal ocenění na filmovém festivalu v Cannes. Jeho životní rolí se ale stala postava vězně v kultovním snímku Vykoupení z věznice Shawshank.

Nejslavnější role bez ocenění

V dramatu podle novely Stephena Kinga ztvárnil nově příchozího vězně Andyho podezřelého z vraždy. Společně s dalším vězněm Reedem v podání Morgana Freemana se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému.

Tim Robbins

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Aby se herec do své postavy vžil, strávil nějakou dobu v samovazbě. Film byl nominován na Oscara v celkem sedmi kategoriích, a ačkoliv žádnou neproměnil, dodneška vévodí žebříčkům nejlepších filmů.

Tim Robbins se poté kromě herectví začal věnovat také režii a produkci. Už v roce 1996 byl za režii snímku Mrtvý muž přichází nominován na Oscara. Hlavní role ztvárnili Sean Penn a Susan Sarandon, která byla v té době jeho manželkou.

Pořád je herecky aktivní

Poprvé se potkali při práci na již zmíněném snímku Durhamští Býci a společně pak vychovávali dva syny. Konec manželství oznámili v roce 2009.

Cenné sošky se úspěšný herec a režisér přece jen dočkal. V roce 2004 si pro ni došel za ztvárnění vedlejší role ve snímku Tajemná řeka.

Dnes dvaašedesátiletý herec už sice nevypadá jako Andy, protože dost zešedivěl, rozhodně se však nechystá do hereckého důchodu. Ani s šedinami nepřestal být pro ženy atraktivní, ještě donedávna měl doma výrazně mladší manželku.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články