Velmi nebezpečné známosti: Naivka Cecile prošla vlivem nemoci odstrašující proměnou. Po 21 letech fanoušky děsí svým vzhledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
selma blair
selma blair

Selma Blair, herečka známá v posledních letech hlavně díky filmu Hellboy, dobyla Hollywood koncem devadesátých let. Nyní ale namísto filmových rolí řeší mnohem závažnější obtíže. Co herečku trápí?

Průlom v kariéře nastal u Selmy díky roli Cecile Caldwell v americkém romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti.

Okouzlující kráska s kaštanovýma očima představovala spolu s Reese Witherspoon, Ryanem Phillippem a Sarah Michelle Gellar život mladé newyorské smetánky.

S poslední jmenovanou ji pojí hluboké přátelství. Obě herečky se pravidelně vídají, Sarah Michelle je Selmě také velikou oporou v aktuálním životním období.

S pravdou musela ven

Na podzim roku 2018 byla vyfocena fanouškem, jak vstupuje do nemocnice opřena o hůlku. Fotografie vyvolala spekulace o tom, co se s herečkou děje.

Vzhledem k tomu, že je i velmi aktivní na sociálních sítích, moc dobře věděla, že jednou bude muset s pravdou ven. Následky nemoci budou brzy vidět a fanoušci si zaslouží znát pravdu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Selma Blair (@selmablair)

Děsivá diagnóza

Sama tak 19. října 2018 sdílela fotografie s rentgenem páteře a s popiskem, že silné bolesti na krku ji dostaly na rentgen. Fanoušky tak trochu uklidnila, všichni si mysleli, že se jedná o skřípnuté nervy.

O den později však přidala fotku s vysvětlením a dojemným popiskem. Diagnóza zní: roztroušená skleróza.

Přiznala se, že někdy padá a potřebuje oporu. Pouští věci na zem a paměť má zamlženou. Trpí bolestmi, plně neovládá levou stranu těla a nic si nepřeje víc než mít zpět plnohodnotný život, kdy si bude moci hrát se synem Arthurem a jezdit zase na koni.

Bojuje naplno

Na sociálních sítích pravidelně sdílí svůj aktuální stav. Prošla několika chemoterapiemi, které ji připravily o vlasy. Přiznává také problémy se zrakem, které jí znemožňují zaostřit.

Nebojí se přidat fotku, kde se necítí dobře, a věří, že její stav alespoň rozšíří povědomí o této nemoci.

Pro Selmu jsou také sociální sítě obrovským zdrojem energie od fanoušků, které se jí dostává pod každou sdílenou fotografií.

Roztroušená skleróza je bohužel nevyléčitelná nemoc, jedinou možností je mírnit její příznaky. Velkou oporou jí je již zmíněná kamarádka Sarah Michelle, přítel Ron Carlson a syn Arthur.

Držíme herečce palce!

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články