Už žádný „čtvrtek“. Ivan a Klára Trojanovi ztvárnili jeden z nejšílenějších manželských párů v dějinách české kinematografie

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Trojan Ivan Trojanova Klara
Zdroj: Profimedia

Platili za jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. Jak to ale nyní vypadá, jedná se zřejmě už o minulost. Ivana Trojan a Klára Pollertová-Trojanová se zřejmě budou rozvádět. Přitom právě oni dva ztvárnili jeden z nejšílenějších manželských párů v dějinách české kinematografie.

S informací o rozpadu manželství Ivana Trojana přišel v pondělí deník Blesk. „Už několik měsíců spolu ani nežijí. Paní Klára, pokud vím, bydlí někde na Smíchově, a pan Ivan tu zůstal sám se psem,“ řekl deníku jeden ze sousedů.

Kvůli nemoci omezila svou kariéru

Manželství těchto herců bylo dlouho považováno za jedno z těch úplně nejpevnějších. A to navzdory tomu, že se v něm pár potýkal se značnými potížemi.

Pollertová-Trojanová totiž dlouhá léta bojuje s velmi těžkou depresí. Kvůli ní taky kdysi úplně přestala hrát a do pracovního procesu se pak vracela jen velmi pomalu.

Herci se tak na jednom place pořádně sešli jen dvakrát. V roce 2012 se objevili ve snímku Ve stínu. O devět let dřív si však zahráli manželský pár ve filmu Davida Ondříčka Jedna ruka netleská.

Manželé i ve filmu

Pro Trojana to ovšem nebylo nijak zvlášť příjemné. „Hrát s někým, kdo vás tak dobře zná… Herectví je pro mě velmi intimní věc. Naštěstí naše postavy byly tak extrémně zvláštní, že se to našemu životu ani za mák nepodobalo. V tom to bylo tedy jednodušší,“ svěřil se kdysi Novinkám.

Pravdou je, že jejich postavy byly opravdu extrémní. Stejně jako celý snímek. Absurdní komedie dokonce obdržela dva České lvy, jeden z nich získal právě Trojan.

Ten si zahrál excentrického podnikatele, který se zřejmě domnívá, že je reinkarnací samotného Adolfa Hitlera. Jeho manželka, kterou si zahrála právě Klára, zase nesnáší televizi, své děti raději vyučuje doma a o ničem nemá tušení.

Nejhorší milování v historii

Právě mezi těmito dvěma postavami došlo k sexu, který vstoupil do dějin kinematografie jako snad nejvíce asexuální manželský pohlavní styk. A jeho uvození větou: „Dneska je čtvrtek!“ téměř zlidovělo.

Bohužel žádnou podobnou roli už si dotyční spolu ve filmu ani v životě zřejmě nezahrají.

Zdroj: Blesk, Novinky, Extra

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články