Uma Thurman podlehla kouzlu plastických operací. Po 26 letech se doslova mění před očima

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pulp fiction Uma
Pulp fiction Uma

Uma Thurman vždycky patřila mezi krásky. Nebyla prvoplánovou kráskou, ale její tvář byla zajímavá a neobvyklá. Její proměna však zklamala mnohé fanoušky. Už v patnácti letech měla Uma Thurman jasno, co bude dělat. Chtěla být herečkou.

Poprvé na sebe upozornila ve hvězdně obsazeném filmu Nebezpečné známosti. Zlom v kariéře přišel v roce 1994, když ji režisér Quentin Tarantino obsadil do role ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Kultovní scéna

Hrála zde manželku gangsterského šéfa. Uma se ale původně ve filmu nemusela vůbec objevit. Do role Mii byly zvažovány hvězdy jako Halle Berry, Annabella Sciorra nebo Alfre Woodard.

Její specifická vizáž byla vytvořena podle herečky Taťjany Samojlovové.

Na kultovní scénu, ve které tancuje s Johnem Travoltou, asi jen tak někdo nezapomene. Taneční kreace, které oba dva předvádějí, jsou napodobeninou tance Glorie Morin a Maria Mezzabotta z filmu 8½ z roku 1963.

Uma měla původně námitky proti písni, která hraje v taneční soutěži, ale režisér ji přesvědčil.

Původně ve scénáři bylo, že Vincent a Mia vejdou na taneční parket už bez bot a tančí mezi ostatními páry, které se je snaží napodobit. Nová verze je ale mnohem originálnější. Trofej, kterou získali, nevyhráli, ale ukradli.

Spolupráce snů

Za své ztvárnění byla Uma nominována na Oscara a dodnes je Pulp Fiction považován za kultovní snímek.

Teď už se s ní jako s herečkou muselo začít počítat. Pro mnohé by byl Pulp Fiction vrchol kariéry, ale ten herečku teprve čekal.

Tarantino si ji oblíbil. V roce 2003 ji obsadil do snímku Kill Bill. Nápad na tento film se zrodil už během práce na Pulp Fiction.

Uma se totiž zmínila, že by si ráda zahrála někoho, kdo je posedlý pomstou. Režisérovi se nápad v hlavě usadil a světe div se, co z toho vzniklo. Herečka přiznala, že natáčení Kill Bill bylo nejnáročnější, které zažila, ale stálo to za to.

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Neobvyklá krása

Uma byla vždycky krásná, pečovala o sebe a na svém vzhledu si dávala záležet. Nikdy ale nepatřila mezi prvoplánové krásky, proto si ji režiséři oblíbili.

Se stárnutím se uměla vyrovnat velmi dobře a až na vlasové proměny vypadala vždycky perfektně. Udržovala si skvělou postavu a nikdy se nezapomínala usmívat.

Radikální proměna

Když se v roce 2015 objevila na veřejnosti, všechny svým vzhledem šokovala. Byla k nepoznání. Tehdy se vymluvila na to, že zvolila špatný make-up.

Nikdo jí to ale nevěřil, všem bylo jasné, že si dříve krásná herečka pomohla plastickými operacemi. Spekulace se sice pokusila vyvrátit její maskérka, ale ani ta nepůsobila moc důvěryhodně.

Nejvíce byla patrná změna okolo očí. Vypadala spíše jako porcelánová panenka a hlavní důvod byl podle mnohých plastika očních víček.

Na společenských akcích nenosila tužku ani řasenku, aby se vyhnula infekci. Kromě očí to podle odborníků vypadalo na chemické čištění pleti a zřejmě si nechala stříknout výplň do tváře a okolo rtů.

Vražedná zbraň nikotin

Kromě záliby v plastických operacích si kdysi půvabná herečka potrpěla ještě na jeden nešvar. Závislost na nikotinu je na ní vidět na první pohled.

V posledních měsících si opět začíná být podobná. Možná se kvůli kritickým reakcím rozhodla zasáhnout, ale stále její tvář působí ztuhle a dříve široký úsměv je spíše křečovitý. Je to škoda, kam se dříve krásná herečka dostala.

Autor: Barbora Turková


Související články