Sex ve městě: Z nepřehlédnutelné Mirandy je šedá myš. Neuvěříte, jak moc se za 23 let změnila

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
miranda sex ve meste
miranda sex ve meste

Její nejznámější rolí je bezpochyby Miranda z úspěšného seriálu Sex ve městě. Ve skutečnosti je ale herečka Cynthia Nixon mnohem zajímavější osobou než v seriálu.

Cynthia Nixon, herečka, která za svou více než třicetiletou kariéru získala ocenění Grammy, Emmy či Tony. Na Broadwayi se ostatně ukázala už ve čtrnácti letech ve hře The Philadelphia Story, o čtyři roky později se dokonce objevila v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Třetí film už nebude

Zlom v její kariéře přišel až v roce 1998, kdy získala roli Mirandy Hobbes v seriálu Sex ve městě. Za postavu získala třeba cenu Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Seriál se katapultoval mezi nejoblíbenější a stále se těší velké oblibě. Ze čtyř hlavních hereček se staly hvězdy, kamarádky ovšem ne.

Největší spory probíhaly mezi Sarah Jessicou Parker a Kim Cattrall, Cynthia Nixon a Kristin Davis se držely stranou a byly spíše na straně představitelky hlavní role Carrie alias Sarah Jessicy. I díky tomu se nenatáčel třetí díl filmového pokračování seriálu, Cattrall to totiž odmítla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cynthia Nixon (@cynthiaenixon)

Natáčení bylo zábavné

Na některé scény herečka, která je původně blondýnkou, ale pro seriál se proměnila v zrzku, stále vzpomíná. Třeba na erotické scény. Podle jejích slov byly tyto scény spíše vtipné než vášnivé. Čím horší hraní milostných scén bylo, tím bylo vtipnější. Herečce se ani nelíbilo, že v seriálu musely být pořád hubené a vypadat skvěle.

Jinak bylo natáčení seriálu podle jejích slov zábavné. Ona si příjemné období užívala a trávila ho vedle skvělých lidí. Je to zkrátka velká část jejího života. Díky tomu, že po nich producenti chtěli, aby byly štíhlé, má herečka i čtyři roky po padesátce skvělou figuru a je zvyklá jíst zdravě. Neustálé cvičení a myšlení na dobrou postavu jí zůstalo a dnes už jí přijde i přirozené.

Herectví, nebo politika?

Přestože se v roce 2009 zasnoubila s Christine Marinoni, se kterou má syna Maxe, byla předtím vdaná za Dannyho Mozese, se kterým má rovněž dva syny. Starší Samuel se ale narodil jako dívka a za podpory své matky prošel změnou pohlaví. Herečka ocenila, že se kvůli seriálu nemusela omezovat v mateřství. Podle jejích slov se dá všechno zvládnout, i když člověk hodně pracuje.

V roce 2018 se z herectví rozhodla přesedlat do úplně jiného oboru. Chtěla se stát guvernérkou New Yorku. Cynthia, která je známá také jako aktivistka, byla ale poražena zkušeným politikem Andrew Cuomem a z politické sféry se raději stáhla. Ta herecká stránka jí přeci jenom sedí mnohem víc.

Autor: Barbora Turková

Související články