Sám doma 3: Vychytralý chlapec Alex vyrostl v krásného muže. Takto božsky vypadá po 23 letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sam doma 3
sam doma 3

Tak jako každý rok, i letos se kolem Vánoc v televizi objevuje série filmů Sám doma. Zatímco v několika na sebe navazujících dílech září Kevin v podání Macaulay Culkina, ve trojce je hlavní postavou sympatický a vychytralý chlapec Alex.

Dlouhovlasý mladík hned na začátku příběhu zjistí, že po něm jde partička zlodějů. Nemá ale nejmenší tušení, že chtějí čip schovaný v autíčku, které dostal jako dárek od otce.

Když mu to dojde, nikdo mu nevěří. Připraví se proto na souboj s nimi sám tím, že nastraží po celém domě pasti a pořádně to lupičům natře.

Komedie, kterou lze se smíchem sledovat stále dokola, skvěle doplní vánoční atmosféru v každém obýváku.
Co ale dělal herec, když se zrovna nevěnoval natáčení, a čemu se věnuje dnes?

Fungoval v garážové hudební skupině

Alex D. Linz se stal slavným především v 90. letech minulého století a na počátku toho současného. Poslední roli si střihl v roce 2007, kdy jeho televizní kariéra ustala.

Do té doby si ale stihl zahrát vedlejší i hlavní role v mnoha seriálech i filmech. Jeho kariéra začala rolí v seriálu Cybill z roku 1995. Tehdy mu bylo teprve šest let.

Zdroj: Osobní archiv Alexe D. Linze

Později si zahrál vedlejší roli v seriálu Mladí a neklidní a byl obsazen do zmíněného filmu Sám doma. Navíc propůjčil svůj hlas kreslenému Tarzanovi z roku 1999.

Hlas ale dokázal využít i jinak než jen k dabování. Navštěvoval totiž střední školu Alexandra Hamiltona v Los Angeles, na které se ujal jako zpěvák jedné garážové skupiny.

Stal se magistrem ve vědním oboru

V roce 2017, tedy deset let poté, co zmizel z televizních obrazovek, se Linz stal magistrem v oboru územního plánování. Nějaký čas pracoval jako vedoucí instruktor vědy pro jednu firmu.

Pak přešel k jiné společnosti, kde se věnoval výzkumu technologie pomáhající chodcům na přechodech. Jako pracovník v oddělení strategie a plánování tam pracuje dodnes.

To ovšem neznamená, že si rád nezavzpomíná na svá herecká léta. Chlapec Alex v něm podle jeho slov zůstává svým způsobem ukrytý dodnes a každý rok na Vánoce si rád připomene, co jako mladý herec dokázal.

Navíc zůstává bývalý herec v kontaktu s fanoušky na svých sociálních sítích. Zde se s nimi dělí nejen o to, co dělá v soukromí, ale i o zážitky z minulosti.

Občas tak zasdílí vzpomínky na natáčení z dětských let a připomene sobě i jim, co jako malý kluk dokázal.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články