Rocketman: Za maskou Eltona Johna se skrývá hollywoodský krasavec. Na roli se připravoval přímo u slavného zpěváka doma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rocketman taron egerton
Zdroj: Profimedia

Většina z nás ho poprvé zaregistrovala ve filmové sérii Kingsman, kde se díky Colinu Firthovi proměnil v anglického gentlemana v luxusním obleku, který ale moc dobře ví, jaké je někoho zabít. Taron Egerton ale v roce 2019 překvapil rolí Eltona Johna ve filmu Rocketman. A jeho výkon si pochvaloval i sám zpěvák.

Křestní jméno Taron je zkomolenina slova „taran“, což ve velštině znamená „blesk“. Většinu svého dětství strávil budoucí herec v atraktivní turistické velšské oblasti Llanfairpwllgwyngyll, která je známá vlastně jenom díky svému dlouhému názvu. Taronův otec zde provozoval motely s rychlým občerstvením, jeho matka byla sociální pracovnicí.

Sympaťák v obleku

Herecké geny tak Taron určitě nezdědil, ale díky častému pendlování v rámci britských okresů, ovládá několik dialektů. Vystudoval uměleckou školu The Royal Academy of Dramatic Art, díky čemuž je jeho herecké vzdělání často označováno jako RADA-trained. Jeho specializací je nastudování bojových praktik převedených do muzikálově-taneční formy na jevišti.

Před kamerou debutoval v roce 2011 v seriálu Lewis jako Liam Jay, průlom nastal o čtyři roky později, když získal roli Eggsyho ve filmu Kingsman: Tajná služba. V něm se osvědčil, divácký zájem byl velký, a tak se fanoušci i mladý Brit dočkali pokračování. Filmy měly úspěch hlavně díky tomu, že se velmi podobaly oblíbeným bondovkám.

Kamarád Eltona Johna

Taron ale ukázal, že umí i zpívat. V roce 2016 nazpíval ve filmu Zpívej postavu problémového opičáka Johnnyho. Hudební talent ukázal ale i v roce 2018, kdy byl obsazen do snímku Rocketman do role Eltona Johna.

Role excentrického zpěváka vynesla Taronovi Zlatý glóbus, přízeň kritiků, kteří jeho výkon ocenili, i oblibu samotného Eltona Johna, který se na filmu i podílel.

Taron Egerton

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Samotný Egerton možná takový úspěch nečekal a v rozhovoru v pořadu Jimmyho Kimmela se přiznal, že recenze sice nečte, ale Elton mu je posílá sám.

A většinou jsou to velmi pozitivní recenze. Zpěvák byl z výkonu mladého herce nadšený a od natáčení filmu je pojí přátelství. Často spolu byli viděni na premiérách a z obou sršelo nadšení. Mladý herec divokou legendu ztvárnil skvěle.

Životní výzva

Egerton od začátku věděl, že tahle role bude výzva. „Už na začátku natáčení mi Elton řekl, že jako zpěvák mám talent. Umím udržet melodii,“ svěřil se v rozhovoru.

To ale neznamenalo, že má vyhráno. Když se rozhodovalo, kdo bude Eltona Johna hrát, poslal mu e-mail s písní Pinball Wizard, která měla několik verzí. Včetně těch, kde měl v sobě herec pár skleniček alkoholu. „Máš to,“ napsal mu zpěvák.

V době, kdy se herec na roli připravoval, bydlel dokonce u zpěváka doma. Ubytovali ho v pokoji pro hosty, který je ale známý jako kočičí pokoj, protože všude visí obrázky koček. Naštěstí má Taron kočky rád.

Zdroj: csfd.cz, vanityfair.com

Autor: Barbora Turková


Související články