Pýcha a předsudek: Jane už po 16 letech není nevinná blondýnka. Je z ní bruneta s přísným výrazem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pycha a predsudek
Zdroj: Profimedia

Loni získala Zlatý glóbus a proslavila se nejen jako bondgirl, ale také jako Jane z historického dramatu Pýcha a předsudek. Jak se od těch dob nevinná blondýnka Rosamund Pike změnila a proč je v poslední době spojovaná s Českou republikou?
Britská herečka Rosamund Mary E. Pike pochází z umělecké rodiny. Její rodiče byli hudebníci a také ona zvládá hru na violoncello.


Po Oxfordu rovnou do bondovky

Studovala na škole v Bristolu a poté na Oxfordu absolvovala obor anglická literatura. Už v té době začínala koketovat s herectvím.

Poprvé se objevila v roce 1998 v televizním filmu Takové anglické manželství. Následoval seriál Manželky a dcery, pár dalších menší rolí a pak přišla velká životní příležitost.

V roce 2002 si zahrála bondgirl Mirandu Frostovou ve snímku Dnes neumírej, tedy posledním díle, kde Jamese Bonda hrál Pierce Brosnan.

Harryho Pottera vyměnila za historii

Další velkou příležitostí byla vedlejší role Jane ve filmové adaptaci románu od Jane Austenové Pýcha a předsudek. Kvůli ní dokonce odmítla roli prostořeké novinářky Rity Holoubkové ve čtvrtém dílu ze série o Harrym Potterovi.

Objevila se i v krimi dramatu Okamžik zlomu a později také v úspěšném thrilleru Zmizelá, kde naprosto dokonale ztvárnila psychicky narušenou manželku Bena Afflecka. Byla za ni nominována na Oscara i na Zlatý glóbus.

Na ocenění si ale musela ještě chvíli počkat. Zlatý glóbus za hlavní ženskou roli ve snímku Jako v bavlnce získala až loni. „Je to nejzajímavější ženská postava, jakou jsem za poslední roky četla,“ řekla o roli Marly Grayson pro Vogue.cz.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rosamund Pike (@mspike)

Zabydlela se v Česku

Půvabná herečka se kvůli natáčení seriálu The Wheel of Time před více než rokem a půl přestěhovala i s rodinou do České republiky a zpět do rodné Anglie se zatím nechystá.

„Všem se nám tu strašně líbí. Jsme šťastní, že tu můžeme být. Našla jsem si české přátele, objevila jsem úžasné osobnosti. Máte v povaze něco skvělého, mnohovrstvého. Také tu je hodně zajímavých kreativních lidí,“ pochválila si život v Česku pro Vogue.cz.

Vydala se i na vodu

Zažívá zde také vtipné okamžiky typické právě pro naši krajinu. V show Jimmyho Kimmela popsala zážitek ze sjíždění Vltavy v Českém Krumlově: „Synům se to líbilo. Narazili jsme cestou na skupinu spoře oděných dívek v bikinách s nafukovacím panákem s obrovskou erekcí, kterého táhly za člunem. Pak toho panáka hodily na sousední člun. Takže moje děti byly fascinovány.“

Dvaačtyřicetiletá herečka už sice není blondýna jako kdysi v Pýše a předsudku, ale i s ostře střiženým hnědým mikádem jí to moc sluší.

Zdroj: Instagram Rosamund Pike, csfd.cz, idnes.cz, vogue.cz, reflex.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články