Pulp Fiction: Honey Bunny nemusela díky svému neotřelému vzhledu ani na casting. Zaujala by i po 27 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pulp Fiction Honey Bunny
Zdroj: Profimedia

Její obličej by vám přišel i po letech povědomý, ale možná byste museli chvíli pátrat, odkud tuhle ženu znáte. Talentovaná herečka Amanda Plummer se proslavila díky roli Honey Bunny v kultovním snímku Pulp Fiction.

Amanda Michael Plummer se narodila v roce 1957 v New Yorku. Otec Christopher Plummer pocházel z Kanady a jako herec je držitelem Oscara, Zlatého glóbu, divadelní ceny Tony a dvou cen Emmy. Do filmového nebe odešel poměrně nedávno v únoru letošního roku v úctyhodných jednadevadesáti letech.

Talent zdědila po rodičích

Maminka Tammy Grimmes se také živila jako herečka, ale působila především na divadelních prknech. Byla však také velmi úspěšná a získala dvě ceny Tony.

S povoláním měla díky svým rodičům jasno už od mládí a v osmdesátých letech se začala objevovat před filmovou kamerou.
Jedním z prvních výraznějších snímků byl film Svět podle Garpa. Následovaly další jako Hotel New Hampshire nebo Král rybář.

Nemusela ani na casting

Svým neotřelým vzhledem a vynikajícími hereckými schopnostmi na počátku devadesátých let zaujala Quentina Tarantina, který ji obsadil do svého kultovního snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Amanda Plummer

Zdroj: Profimedia

Zahrála si postavu Honey Bunny a dvojici vytvořila s Timem Rothem alias Pumpkinem. Role jim byly psány na míru poté, co je Tarantino viděl společně ve fimu Gauneři a líbila se mu jejich vizáž i energie.

Nezaostávala ani v divadle

Souběžně s filmovou kariérou rozjela také tu divadelní. Na Broadwayi debutovala v roce 1981. Celkem třikrát byla nominována na divadelní cenu Tony a jednou ji získala.

Ačkoliv natočila ještě mnoho filmů, z těch novějších si zahrála například v Hunger Games, její nejznámější rolí je bezpochyby právě Honey Bunny.

Čtyřiašedesátiletá herečka už sice dávno nenosí zrzavé vlasy, ale její tvář by na vás působila povědomě, protože něco z Honey Bunny tam stále je.

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz, looper.cz
Autor: Karolína Stoczková


Související články