Princezna Fantaghiró pěkně zestárla. Takto se změnila za 25 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
fantaghiro
Zdroj: Archiv Alessandra Martines

Některé hvězdy mají tu smůlu, že si je diváci zapamatují jen díky jedné roli. To je i příklad herečky Alessandry Martines, která se do povědomí zapsala jako princezna Fantaghiró. Její proměna za čtvrt století vás ale šokuje.

Alessandra Martines se narodila 19. září 1963 ve městě módy, v Římě, kde s rodiči žila do pěti let. Pak se přestěhovali do další módní mekky, do Paříže. Zde začala studovat prestižní baletní školu.

V patnácti ji opět čekalo stěhování, tentokrát do Curychu, kde debutovala v opeře. O tři roky později se přestěhovala do USA, z nichž se pak ověnčená zkušenostmi vrátila zpět do Evropy.

Herectví se věnovat nechtěla

V osmdesátých letech se z ní začíná stávat velká hvězda. Jde z role do role, režiséři využívají nejen její taneční schopnosti, ale i ty filmové. Vrcholem je role princezny Fantaghiró z roku 1991, ze které ji zná většina diváků.

Roli divoké princezny si zopakovala celkem pětkrát, přitom každá z částí měla dva díly. Scény z první série se natáčely i v Čechách a na Slovensku.

Povzbuzená filmovými úspěchy dala přednost herectví před tancem. Na začátku své baletní kariéry o herectví vlastně vůbec nepřemýšlela, chtěla jen tančit.

Ale byl to právě tanec, který ji dostal do světla reflektorů. Herectví jí zkrátka učarovalo. Další role získávala na základě svého umění nebo díky manželovi.

Velká láska přerostla v peklo

S Claudem Lelouchem se seznámila na natáčení filmu. Vzala si ho v roce 1993 a byla to láska jako trám. Narodila se jim dcera Stella, ale po pár letech se pohádka proměnila v peklo a zjistilo se, že manželství vůbec není tak idylické, jako to vypadalo.

Claude nikdy nepatřil mezi věrné muže a nepyšnil se ani moc velkou úctou k ženám, což dokazuje i fakt, že má sedm dětí s pěti různými ženami. Po letech vyšlo najevo, že svou manželku i týral. Rozvedli se po šestnácti letech, přičemž podle slov herečky nejvíce trpěla právě jejich dcera.

Zasloužila si druhou šanci

Podle svých slov neměla na konci manželství ke Claudovi žádný respekt, on se prý choval jako diktátor. Při rozvodu si herečka prošla peklem, ale naštěstí na lásku nerezignovala. Našla si o dvacet let mladšího francouzského herce Cyrila Descoursa, kterému po čtyřicítce porodila syna Huga.

Společně žijí v Paříži, ale herečka rozhodně na svůj věk nevypadá. Celý život se věnuje sportu, pravidelně cvičí a jak sama říká, tanec ji naučil žít s vášní. Ví, jaké je vstávat s krvavýma nohama a chtít si vzít prášky na bolest. Ona se ale nikdy nevzdává.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články