Policejní akademie: V osmdesátých letech ji milovali všichni. Neuvěříte, jak dnes vypadá vnadná policistka Debbie

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Leslie Easterbrook
Leslie Easterbrook

Komedii s názvem Policejní akademie, která si dělá legraci nejen z policistů, ale i z celé Ameriky, známe všichni. Však jí také letos bude třicet sedm let. Jednu z hlavních rolí si zde zahrála okouzlující Leslie Easterbrook.

Leslie Eileen Easterbrook se narodila 29. července 1949. Přestože se narodila v Los Angeles, v hlavním městě filmu dětství neprožila. Když jí bylo devět měsíců, adoptovali ji rodiče z Nebrasky, kde prožila své dětství i dospívání.

Z natáčení měla obavy

Její herecká kariéra začala v roce 1975 v seriálu Ryan’s Hope, po němž se objevila v dalších seriálech. Mezi nimi jmenujme tituly jako Pobřežní hlídka, Hunter, Matlock, Diagnóza vražda, To je vražda, napsala a další.

Největší průlom přišel ale v roce 1984 s filmem Policejní akademie. Její postava ne nijak velké, ale výrazné a nepřehlédnutelné Debbie Callahan se divákům zapsala do paměti.

Díky velké oblibě, hlavně u mužských fanoušků, se objevila i v dalších pěti pokračováních. Neviděli jsme ji pouze v tom druhém. Později uvedla, že z drsné a nepřístupné policistky měla ze začátku obavu, ale nakonec ji zvládla.

A třeba s představitelkou Hooksové Marion Ramsey se vídala, až do její nedávné smrti.

Zdroj: Markus Wissmann / Shutterstock.com

Ke slávě policistky se nepřiblížila

Objevila se i v několika filmech, dokonce hrála na Broadwayi, ale k popularitě vnadné policistky se už nikdy nepřiblížila.

Šarmantní herečce a také velmi dobré zpěvačce, která si dokonce na Super Bowlu v roce 1983 zazpívala státní hymnu, to ale zřejmě nevadí. Má vlastní divadlo v anglickém Nottinghamu a věnuje se charitě.

Přestože v loňském roce oslavila sedmdesáté první narozeniny, stále je to velmi půvabná žena, která však agentku Callahan už dávno nepřipomíná.

I ona se ale s příznaky stárnutí pere velmi dobře a nepotřebuje k nim žádné plastické operace. Její ďolíčky a zářivý úsměv oceňuje jistě i její druhý manžel, scénárista třeba úspěšného seriálu M*A*S*H Dan Wilcox.

Autor: Barbora Turková

Související články