Pohotovost: Zářila po boku George Clooneyho, teď očaruje i vás. Současný vzhled sestřičky Carol vám nedá spát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Julianna Margulies
Julianna Margulies

Odvahy má tahle kráska na rozdávání. I několik let po padesátce není pro Juliannu Margulies problém ukázat se v sexy šatech. Hvězda seriálu Pohotovost má ale za sebou velmi nepříjemnou zkušenost.

Julianna Luisa Margulies se narodila 8. června 1966 v New Yorku, kde také jako dívka žila. Kromě toho žila ještě s rodiči, baletkou Francescou a scénáristou Paulem, a dvěma sestrami v Anglii a Francii.

K umění měla vždycky blízko. Studovala jej na škole a také se objevila v několika divadelních představeních.

Záminka kvůli scénáři

V devadesátých letech se objevila vedle Stevena Seagala ve filmu Nemilosrdná spravedlnost. Ještě než s ním ale snímek natočila, měla s ním jednu velmi nepříjemnou zkušenost.

Ředitelka castingu ji totiž na konci osmdesátých let poslala okolo desáté hodiny večer do Seagalova pokoje, prý kvůli scénáři. Herečka měla sice námitky, ale ředitelka jí ubezpečila, že bude také přítomna.

To se ale nestalo a Julianna byla v pokoji sama. Známý herec použil taktiku, že je léčitel a že jí namasíruje. Když to herečka o desítky let později komentovala, sama netuší, jak se z pokoje dostala.

Láska hollywoodského herce

Zlom v její kariéře nastal v roce 1994, kdy se začal vysílat pilotní díl k později velmi úspěšnému seriálu Pohotovost. Zahrála si zde roli sestřičky Carol Hathaway, která se z nešťastné lásky ke svému kolegovi Dougu Rossovi v podání George Clooneyho pokusí o sebevraždu. Seriál patřil k těm nejoblíbenějším a odstartoval fenomén seriálů z lékařského prostředí.

Vzhledem k úspěchu celého seriálu a velmi pochvalným hodnocením jejího hereckého výkonu se není čemu divit, když brzy následovala cena Emmy a Zlatý glóbus. Seriály, to byla místa, kde byla úspěšná.

Objevila se třeba v Právo a pořádek, Zločin v ulicích, Rodina Sopránů nebo v Dobré manželce. Nezanevřela ani na film a divadlo, ale televize jí byla vždycky více nakloněná.

Zdroj: Sam Aronov / Shutterstock.com

Podruhé už hloupá nebyla

Když se v roce 2017 rozhořela kauza okolo sexuálního obtěžování filmového producenta Harveyho Weinsteina, byla Julianna jednou z těch, která se také svěřila, že s ním měla co do činění.

V roce 1996 ji pozval do svého pokoje, údajně kvůli kamerovým testům pro jeden film. Vzhledem ke svým předchozím zkušenostem byla ale herečka opatrná.

Do pokoje šla s filmovou asistentkou. Když jí producent otevřel, byl jen v županu, v pokoji hořely svíčky a prostřeno bylo pro dva. Producent asistentku probodával pohledem, ale ona jen pokrčila rameny.

Pak se na herečku zlostně podíval, řekl, že jí jen chtěl popřát dobrý casting a zabouchl dveře. K žádným kamerovým zkouškám přirozeně nedošlo.

Nestárnoucí hvězda

Herečka vypadá i čtyři roky po padesátce naprosto skvěle, úspěšně bojuje s časem a ani jako zralá žena neztrácí smysl pro provokaci. Na společenské události se nebojí vyrazit v odvážných šatech, pod kterými prosvítá spodní prádlo. Herečka si to se svou perfektní figurou může hravě dovolit.

V roce 1998 byla magazínem People zařazena na seznam padesáti nejkrásnějších lidí světa a ani o dvacet dva let později nemá díky svému odvážnému šatníku o muže nouzi. Od roku 2007 je ale manželkou právníka Keitha Lieberthala, s nímž má syna.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články