Pistolnice: Andie MacDowell se i po šedesátce věnuje modelingu. Na její postavu budete koukat s otevřenou pusou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Andie MacDowell.
Andie MacDowell.

Jméno Andie MacDowell netřeba představovat. Na kontě má desítky rolí, od romantických komedií až po vážné postavy. A nebojí se ani westernu. Objevila se totiž ve snímku Pistolnice.

Její pravé jméno je Rosalie Anderson MacDowell a narodila se v malém městečku v Jižní Karolíně. Byla nejmladší ze čtyř sester, ale její dětství rozhodně nebylo nic lehkého.

Když jí bylo šest, rodiče se rozvedli a její matka propadla alkoholu. To Andie ale nepoložilo a začala se na střední škole věnovat divadlu.

Z úspěšné modelky úspěšnou herečkou

V osmdesátých letech přerušila studium na vysoké škole, aby se mohla odstěhovat do New Yorku, kde odstartovala kariéru modelky. Pro mladou herečku to ale rozhodně nebyl jednoduchý start, protože v roce 1982 zemřela její matka na infarkt. Dívka se ale rychle oklepala a už v roce 1984 získala první hereckou roli.

Jako úspěšnou modelku ji obsadili do snímku Tarzan, kde si zahrála po boku Christophera Lamberta. Výraznější úspěch přišel ve snímku Sex, lži a video, za který byla dokonce nominována na Zlatý glóbus. Svůj nesporný herecký talent potvrdila hned dalším filmem Zelená karta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andie Macdowell (@andiemacdowell)

Andie ukázala, že její talent je mnohostranný a že dokáže zvládnout různé postavy. Jednou z nich byla i role ve westernu Pistolnice. Snímek se snažil napodobit úspěch takových filmů jako Tenkrát na západě či Sedm statečných, ale k takovému úspěchu se ani nepřiblížil.

Dcera jde v jejích stopách

V devadesátých letech šla z role do role, ale její sláva už postupně uvadá. Ve filmech se už objevuje málo, ale úspěšná je v modelingu. V jejích stopách jde nicméně její dcera Margaret Qualley, která se věnuje herectví i modelingu.

Exceluje v seriálu Pozůstalí a v modelingu jste si jí zase mohli všimnout díky reklamě na parfém Kenzo.

Vypadá to, že Andie všechny své děti vede k umění. Marget má ještě bratra Justina a sestru Rainey, která je rovněž herečkou. A všechny tři děti po své matce podědily talent i její krásu, takže se Andie rozhodně nemá za co stydět.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články