Pelíšky: Z Jindřišky vyrostla kopie Ani Geislerové. Neuvěříte, jak moc si jsou podobné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kristýna Badinková
Kristýna Badinková

O Vánocích se pravidelně v televizi objevují snímky, které si nechceme nechat uniknout. A jedním z takových filmů je i česká komedie Jiřího Hřebejka s názvem Pelíšky.

Film, který neomrzí, můžeme sledovat rok za rokem zas a znovu. Film popisující střet myšlenek dvou generací a zároveň sousedské spory mezi komunistou a odpůrcem komunismu získal tři České Lvy.

Jednu z hlavních postav, mladou Jindřišku, si před dvaceti lety zahrála Kristýna Badinková Nováková. Co dělá herečka dnes a jak na natáčení vzpomíná? Podle jejích slov už nikdy roli Jindřišky ničím nepřebije.

Vychovává tři děti, stala se hvězdou české kriminálky

Na televizních obrazovkách vídáme Kristýnu i dnes. A to i přesto, že se z ní nedávno stala trojnásobná maminka.
Se svým prvním manželem má dvě dcery, devítiletou Rózu a pětiletou Márinku.

Se svým současným manželem, hercem a choreografem Viktorem Badinkou, přivítala letos nového člena rodiny.

Přestože se herečka naplno věnuje své rodině, má čas i na natáčení. V posledním roce se nejvíce proslavila rolí komisařky v české kriminálce Temný Kraj.

Zdroj: Profimedia

K roli Jindřišky se dostala kvůli sociálním problémům

Když byla Kristýna Badinková Nováková malá, trávila hodně času v Egyptě. To kvůli práci svého otce. V České republice se sice pohybovala, ale neměla tu příliš přátel.

Když se pak vrátila do Čech a začala chodit do školy, nemohla se začlenit do společnosti, připadalo jí, že na ni všichni shlížejí spatra. Nakonec jí pomohl dramatický kroužek.

Tam zjistila, že má pro herectví opravdu talent, našla si pár přátel, kteří ji pomohli se z problémů dostat, dokonce získala nějaké menší role na školních představeních a ve filmech.

Nakonec si jí všiml právě režisér Hřebejk, který jí nabídl roli Jindřišky v Pelíšcích. Nováková vypráví, že byl velmi milý a dokázal jí jako šestnáctileté dívce dokonale porozumět, takže natáčení nebyl problém.

Při scénách, ve kterých Jindřišce zemře maminka, se prý Kristýna bála toho, že se nebude umět rozplakat. Hřebejk ale nastolil na pracovišti atmosféru, při které se dokázala do své role opravdu vcítit a nic nebyl problém.

I když má dnes za sebou Kristýna mnohem více rolí, lidé ji pravděpodobně vždy budou vidět jako Jindřišku. Zpočátku jí popularita tohoto filmu vadila, dnes ale přiznává, že je za ni vlastně ráda.

Jen se bojí, že už nikdy nedostane příležitost zahrát si v něčem, co by Pelíšky přebilo. A to je podle jejích slov docela škoda.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články