Pelíšky: Z fešáka Eliena je úplně jiný člověk. Takto vypadá po 22 letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Pelisky Brousek
Zdroj: Profimedia

Jeho otcem je Otakar Brousek mladší, matkou slavná herečka Zuzana Mixová. A tak není divu, že se i Ondřej Brousek po vzoru rodičů začal věnovat umělecké činnosti. Chvíli byl navíc ženatý s Adélou Gondíkovou, která se také věnuje seriálovému herectví.

Že chce být hercem, věděl už jako mladý. Po studiích na konzervatoři začal hrát v Divadle na Fidlovačce a později si zahrál ve slavných filmech Pták ohnivák, Český Robinson a Stín.

Žádný z těchto filmů ho ale neproslavil tolik jako světově známá komedie Pelíšky, která si zasloužila i překlad do angličtiny a režiséra Jana Hřebejka vynesla na vrchol.

Vlasáč s šíleným chováním

Ve filmu Pelíšky si Ondřej Brousek zahrál postavu Eliena. Mladíka s delšími vlasy, který svým chováním dostával své přezdívce. Díky věcem, které tropil, totiž opravu působil tak trochu jako z jiného vesmíru.

Ondřej Brousek ale není jen hercem. Je to také skvělý režisér a muzikant, který v současné době působí v kapele Monkey Business. Ta vznikla roku 2000 a věnuje se především popové hudbě.

Podobně jako hodně jeho kolegů, kteří si s ním zahráli v Pelíškách, se i dnes objevuje na televizních obrazovkách. V roce 2008 se stal jednou z postav seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy.

Jenže dnes byste Eliena už pravděpodobně nepoznali. Jeho vzhled se změnil a herec je dnes pohledným mužem, jehož by si s jeho začátky spojil podle vzhledu jen málokdo.

Pod vousy se skrývá sympaťák

Vlasů má dnes herec výrazně méně, i tak je jich ale dostatek na to, aby se kroutily do sexy kudrlin. Pronikavé modré oči v jeho třiceti devíti letech dovedou podlomit kolena mnoha ženám.

Umělec si udržuje na bradě vousy, díky kterým už nevypadá jako naivní Elien, ale jako skutečný muž. Sympatie by mohl na první pohled rozdávat.

Od roku 2013 je Ondřej Brousek členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Věnuje se i nadále televiznímu herectví, ovšem je pravda, že jen tak něčím asi svou roli v Pelíškách nepřekoná.

Brousek navíc nedávno přiznal, že svou kapelu bere jako druhou rodinu a je pro něj momentálně asi tím nejdůležitějším. V Monkey Business je prý považován za dědu kvůli svým zpátečnickým názorům.

Sám herec a muzikant se tomu směje a vše bere s nadsázkou. Jak jinak by mohl hrát v komediích, kdyby si neuměl sám ze sebe udělat legraci?

Je pravděpodobné, že v hudebním i hereckém světě o Ondřejovi ještě hodně uslyšíme. On sám pochází z umělecké rodiny, takže kdo ví, kam to třeba jednou dotáhnou jeho potomci?

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články