Pátý element: Pod děsivým kostýmem Divy Plavalaguny se skrývá kráska se zářivým úsměvem. Podívejte se, o koho jde

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pátý element
pátý element

Když se řekne jméno Maïwenn, málokdo ví, o kom je řeč. Ale když se řekne snímek Pátý element, většina lidí už ví. Herečka Maïwenn byla jednou z hlavních hvězd, kterou byste ale pod maskou nepoznali.

Maïwenn Le Besco se herečkou stala díky své ambiciózní matce, která svou dceru chtěla vidět v kině. I proto se ona i její sestra Isild Le Besco objevily jako malé holčičky ve filmu Můj král a v sedmi letech se zase objevila ve snímku Vražedné léto.

Osudového muže našla v pubertě

Život se jí ale obrátil naruby, když jí bylo dvanáct let, protože se seznámila se známým francouzským režisérem Lucem Bessonem. V jejích patnácti spolu začali žít, a zároveň i pracovat.

O rok později se jim narodila dcera a Maïwenn na nějakou dobu přerušila kariéru. Objevila se ale ve dvou snímcích, které jí opět obrátily život. Prvním byl snímek Leon, ale její kariéru především ovlivnil film Pátý element, ve kterém si zahrála Divu Plavalagunu.

Diva je sice operní zpěvačka, ale herečka její part nezpívala. Písně Il dolce suono, která je známá z opery Lucia di Lammermoora od Gaetana Donizettiho, nazpívala albánská zpěvačka Inva Mula.

Tato operní pěvkyně ale nazpívala všechny party zvlášť, protože nedovedla v takové rychlosti měnit hlas tak, jak chtěl režisér. Žádná z oktáv ale není digitálně upravovaná, jen jsou zmixované tak, aby nebylo poznat, že jsou nazpívané zvlášť.

Zdroj: Profimedia

Skvělá herečka i režisérka

Když bylo Maïwenn dvacet let, s Bessonem se rozešla a z USA se rozhodla vrátit zpět do Francie. Chtěla opět nastartovat hereckou kariéru, a proto se živila různými stand-up výstupy, kde napodobovala svou matku, která ji nutila do herecké kariéry.

Stejné téma zužitkovala i v krátkometrážním filmu I’am An Actrice. V tomto snímku upozorňuje na rozdíly mezi muži a ženami v herecké branži, které kritizuje dodnes.

Režiséři ji sice obsazovali do zajímavých projektů, ale do těch nejznámějších se obsadila sama. Maïwenn totiž není jen herečkou, ale i režisérkou a scénáristkou.

Sama o sobě říká, že neumí točit filmy, které neodrážejí skutečné příběhy. V nich také často nechá kus svého srdce. Zároveň má ráda dramatické a vážné scény, které prokládá humornými dialogy. Všechno ale dělá velmi citlivě.

Francouzská kráska oslaví letos čtyřicáté páté narozeniny a dá se říct, že zastavila čas. Doprovází ji široký úsměv a perfektní postava, díky které vypadá o deset let mladší. V jejích stopách jde i její dcera Shanna, která za dva roky oslaví třicáté narozeniny. Profesní i vzhledové geny jí její matka dala skvělé.

Autor: Barbora Turková


Související články