Osobní strážce: Malý Fletcher už není žádné dítě. Po 29 letech je z něj sympaťák, který vás okouzlí svým úsměvem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
DeVaughn Nixon Osobní strážce
Zdroj: Profimedia

Na svém kontě má desítky filmových a seriálových rolí, ale přesto jej skoro nikdo nezná. DeVaughn Nixon je známý hlavně z filmu Osobní strážce. V tu dobu byl ale ještě dítě, takže se skoro po třiceti letech neskutečně změnil.

Film Osobní strážce vystřelil v roce 1992 do filmového světa Whitney Houston a Kevina Costnera. Dojemný příběh o známé hvězdě a jejím osobním strážci, kteří se do sebe navzdory svému postavení zamilují, byl obrovským hitem a píseň I Will Always Love You je dodnes považována za největší hit známé zpěvačky. Zazněla také na jejím pohřbu a sám Costner, který se jej rovněž účastnil, uvedl, že si se zpěvačkou na natáčení velmi rozuměli.

Hlavně být samostatný a pracovitý

Ale snímek nebyl jen o Houston a Costnerovi, o pozornost si v něm říkal i malý Fletcher, kterého si zahrál neznámý DeVaughn Nixon. Ten se narodil v Los Angeles v roce 1983, kde také prožil své dětství.

Jeho otcem je bývalý basketbalista Norma Nixon a nevlastní matkou je tanečnice a herečka Debbie Allen.

Právě ta ho k herectví přivedla. Odmalička mu ale bylo vštěpováno, že musí být vzdělaný, musí tvrdě pracovat a být samostatný. To se malému DeVaughnovi dařilo a už jako dítě byl veden k pracovitosti.

DeVaughn Nixon

Zdroj: Profimedia

I proto se v devíti letech objevil ve snímku Osobní strážce, který mu otevřel dveře do velkého světa Hollywoodu.

Raději škola než práce

Přestože měl kariéru skvěle rozjetou a objevil se v několika filmech a seriálech, rozhodl se nakonec svět filmu opustit, aby se mohl věnovat studiu. Slova svých rodičů o vzdělání pro něj byla důležitější než dobře rozjetá kariéra.

Vystudoval proto televizní produkci a finance na Loyola Marymount Univesity. K herectví se sice vrátil po krátké kariéře makléře, ale nikdy už nedosáhl takového úspěchu jako ve snímku Osobní strážce.

Byl obsazován spíše do epizodních roliček v béčkových filmech, žádný snímek už nestál za řeč. Ale z roztomilého Fletchera se stal sympaťák, který mohl mít mnohem lépe rozjetou kariéru. Možná přání svých rodičů dodnes lituje.

Autor: Barbora Turková


Související články