Okatá Kate z Gremlins po 36 letech svou porcelánovou tváří připomíná japonskou gejšu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kate Gremlins
Kate Gremlins

Od doby, kdy jako krásná mladá dívka zářila v hororové komedii Gremlins uplynulo už třicet šest let. Americká herečka už dávno pověsila kariéru na hřebík a žije v poklidu v ústraní.

Když se občas objeví na veřejnosti, popírá zákony stárnutí.

Herečka Phoebe Cates se narodila v roce 1963 v New Yorku do rodiny předního broadwayského producenta.

Jako dítě se chtěla stát tanečnicí, a proto studovala na umělecké škole, později získala stipendium na prestižní baletní škole Julliard. Bohužel si vážně zranila koleno a musela s tancováním skončit.

S úrazem kolene skončil i její sen

Začala se věnovat modelingu a byla úspěšná. Objevovala se na titulcích časopisů pro teenagery, ale ani to jí nestačilo.

Z pozice před objektivem fotoaparátu se rozhodla přesunout před kameru. Tatínek, který byl z filmové branže nebyl moc nadšený.

Debutovala ve filmu Ráj z roku 1982 a rovnou se v něm svlékla do naha. Kromě toho také nazpívala titulní píseň. Později z role nebyla úplně nadšená a prohlásila, že podobnou už nikdy nechce ztvárňovat.

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Hned v dalším snímku Zlaté časy na Ridgemontské střední si opět střihla svlékací scénu, ale tentokrát už v bikinách.

V osmdesátých letech se jí dařilo, další významnou rolí byla totiž Kate ve fantasy komedii Gremlins.

Krásou poblouznila i kolegu

Během natáčení se do ní dokonce zamiloval herecký kolega Zach Galligan. A není se čemu divit, protože v ten samý rok byla časopisem Harperˈs Bazaar zařazena mezi deset nejkrásnějších žen Ameriky. Zářila také na divadelních prknech.

V roce 1989 se provdala za o patnáct let staršího herce Kevina Klinea, společně se nastěhovali do luxusního bytu na prestižní newyorské adrese Upper East Side.

Vychovali společně dvě děti, dceru Gretu a syna Owena. Krátce po jejich narození se rozhodla snížit pracovní tempo a věnovat se hlavně jim.

Černovlasá herečka letos oslavila sedmapadesáté narozeniny. Ačkoliv se už na filmovém plátně neobjevuje, žije poklidný život a stále si zachovala svůj půvab.

Autor: Karolína Stoczková

Související články