Může to potkat i vás: Láska Nicholase Cage je ještě krásnější než před 27 lety. Budete koukat, jak báječně teď vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
birdget fonda.
birdget fonda.

Bridget Fonda je neteří známější Jane Fondy. Geny této rodiny jsou jistě skvělé, když Bridget stejně jako její teta vypadá na svůj věk parádně. Až je škoda, že herectví pověsila už dávno na hřebík.

Známý rodinný klan

Ještě před jejím narozením bylo jasné, jaký osud ji čeká. Její dědeček je Henry Fonda, její otec Peter Fonda a její tetou Jane Fonda. Rodinný klan Fondů sice po rozvodu rodičů příliš nevídala, ale geny se nedají popřít.

Její herecká kariéra na sebe nenechala dlouho čekat. První roli získala už jako pětiletá ve filmu Bezstarostná jízda, kde se objevila po boku svého otce Petera.

Během devadesátých let se objevovala v mnoha filmech, ale pro veřejnost zůstávala relativně neznámou herečkou, což jí vyhovovalo. Jedním z filmů, v nichž se objevila, je i romantická komedie Může to potkat i vás.

Bridget Fonda v ní hraje servírku Yvone, které se smůla lepí na paty. Až jednou potká sympatického policistu Charlieho (v podání Nicolase Cage), který jí namísto spropitného věnuje los.

V loterii se nakonec los ukáže jako výherní a Charlie je odhodlán se se servírkou podělit o čtyři miliony dolarů.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Prokletí slavného příjmení

Mohla z ní být ještě slavnější herečka, ale některé role pokorně odmítala. Například seriálovou Ally McBealovou měla hrát právě ona.

Její příjmení ji ale sužovalo, lidé od ní vždy očekávali víc, než jim mohla dát. Tlak okolí si snažila nepřipouštět. I přesto jednou Bridget řekla: „Bojím se, že udělám chybu. Nejsem úplně neurotická, ale jsem z toho docela neurotická. Jsem tak blízko totálně neurotické, jak se jen můžu dostat, aniž bych byla totálně neurotická.“

Poslední film natočila v roce 2002 a ve svých osmatřiceti odešla do hereckého důchodu s úctyhodným kontem 47 filmových a televizních rolí.

Své soukromí si vždy střežila, bála se, že případné rozchody se budou v médiích propírat. Nakonec zůstala v náruči Dannyho Elfmana, se kterým má syna Olivera.

Život v ústraní ji dělá mnohem spokojenější než v záři reflektorů.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články