Muž z Acapulca: Belmondova nádherná kolegyně se stárnutí nebojí. Takto vypadá po 48 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jacqueline Bisset muž z acapulca
Zdroj: Profimedia

Šarmantní, okouzlující, nestárnoucí. Tak by se dala popsat francouzská herečka Jacqueline Bisset, která zazářila ve filmu Muž z Acapulca s jedinečným Jeanem-Paulem Belmondem. Ten patří k francouzským symbolům stejně jako Eiffelova věž.


Přestože i Jacqueline Bisset patří k nestárnoucím francouzským herečkám, rodilou Francouzkou není. Narodila se jako Winnifred Jacqueline Fraser-Bisset v anglickém Weybridge. Matka byla francouzsko-anglického původu, otec byl Skot. Když hereččině matce byla diagnostikována roztroušená skleróza, rodiče se rozvedli. Mladá dáma ale své matce zůstala oporou.

Krása ji dostala na vrchol

Jako malá chodila na balet, a když potřebovala zajistit rodinu, začala navštěvovat hodiny herectví, na které si vydělávala jako modelka.

První role začala získávat díky své kráse, kritici ji jako herečku začali uznávat až v roce 1973, sedm let po jejím filmovém debutu. Nic to ale neměnilo na tom, že herečka poutá pozornost na film i na sebe hlavně díky svým půvabům.

To se stalo i v roce 1977, když se objevila v americkém filmu Hlubina. Zde pod vodou plavala jen v tričku a díky její dokonalé postavě se snímek stal kasovním trhákem. To uznal i producent Jon Peters, který prohlásil: „Díky tomu tričku jsem zbohatl.“ Časopis Newsweek ji označil za nejkrásnější herečku všech dob.

Jacqueline Bisset

Zdroj: Profimedia

Legendární scénu nesnáší

Jak to tak ale často bývá, ona tuhle scénu nesnášela. Cítila se filmaři podvedena, že ji nepřipravili, že scéna bude tak provokativní.

To už za sebou měla natáčení filmu Muž z Acapulca s Jeanem-Paulem Belmondem, kde jen dokázala, proč se řadí mezi nejkrásnější herečky. Šla z role do role, ve svém rejstříku má desítky postav a několik prestižních cen.

Přestože patřila v minulosti mezi nejobsazovanější herečky, scéna à la miss mokré tričko zůstala v mysli diváků zaryta. A Jacqueline Bisset to moc dobře ví, když totiž přebírala Zlatý glóbus zazněla v jejím hlase lehká pachuť.

Plastiky u ní nenajdete

Přestože letos oslaví už sedmdesáté sedmé narozeniny, stále je neskutečně půvabná. A to i přesto, že vehementně odmítá jakékoliv plastické úpravy. Zkrátka se rozhodla, že bude stárnout přirozeně a s tím, že vráskám bude čelit napřímo. Sama ale přiznává, že její vzhled jí často k rolím pomohl, ačkoli mu nevěnuje tolik pozornosti, jak si ostatní myslí.

Díky tomu, že na sobě celý život pracovala, se dostala tam, kde je teď. Přesto trvalo, než pochopila, že ji lidé mají rádi přirozenou. Všemu ale stále dává sto procent energie a vždy pracuje a pracovala naplno.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články