Mamma Mia!: Rozverná Tanya by svedla mladšího muže i dnes. Její dokonalá postava vám zrychlí tep

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Christine Baranski.
Christine Baranski.

Nebýt filmu Mamma Mia!, zřejmě by se skupina ABBA nedostala k mladším posluchačům, kteří její největší slávu nezažili. Právě v tomto snímku vedle Meryl Streep, Colina Firtha či Pierce Brosnana excelovala herečka Christine Baranski.

Christine Baranski je bezpochyby jednou z nejvýraznějších hereček své generace. Proslavila se nejen ve filmu a na divadle, ale i v televizi. Je držitelkou třeba cen Emmy či Tony. Navíc vypadá dva roky před sedmdesátkou naprosto fenomenálně.

Jeden úspěch za druhým

Herečka pochází z Buffala, vystudovala Juilliard a poté se začala věnovat divadlu v New Yorku. Zlom přišel ve chvíli, kdy byla obsazena do broadwayské hry The Real Thing, za kterou získala prestižní divadelní cenu Tony.

Broadway jí koneckonců přinesla ještě jednu cenu Tony a také neskutečný obdiv kritiků. Bylo jasné, že tady roste velká hvězda.

Další úspěchy na ni čekaly v televizním světě. Za komediální seriál Cybill získala dvě nominace na Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy, z nichž jednu i proměnila.

Ostatně seriálovému světu je věrná dodnes. Za matku hlavního hrdiny Leonarda Hofstadtera z Teorie velkého třesku byla rovněž opakovaně nominována na Emmy. Celkově byla na cenu Emmy nominována už patnáctkrát.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Za svou postavu se nestydí

Zatímco v divadle či v televizi jde z role do role, její filmová kariéra tak bohatá není. Za pozornost stojí rozhodně její účinkování v obou filmových muzikálech Mamma Mia!

Zde sekundovala nejen skvělé Meryl Streep, ale třeba i Julii Walters. Na první díl navázalo pokračování, kde se objevili také herci z prvního dílu.

Christine Baranski vypadá dva roky před sedmdesátkou naprosto perfektně, což ostatně ukázala právě ve filmu Mamma Mia!, kde sváděla i o generaci mladšího muže, a přitom na sobě měla jen plavky, což pro ni zřejmě nebyl vůbec problém.

Na rozdíl od své filmové postavy Tanyi se od kosmetických operací drží dál a nestřídá ani muže. Třicet let byla vdaná za jednoho.

Na každé akci, kam herečka dorazí se na její módní vkus pějí chvály. Nesnaží se zavděčit módním kritikům, ale plně respektuje především svůj věk. I tak je ozdobou každé akce a každého filmového, divadelního či seriálového projektu, v němž se objeví.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články