Lilly z Deníku princezny už není ztřeštěnou puberťačkou. Po 19 letech kope za ženský tým, což ji k nepoznání změnilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zdroj: Profimedia

Fanoušci filmu Deník princezny si jistě vzpomenou na nejlepší kamarádku hlavní hrdinky Mii. Lilly hrála herečka Heather Matarazzo. Na rozdíl od představitelky hlavní hrdinky se ale nijak výrazně neprosadila.

Téměř pohádkový příběh Deník princezny vypraví o mladé dívce z Ameriky Mie, která žije se svou matkou ve skromných poměrech.

Jednoho dne u jejich domu zastaví limuzína a Mia zjistí, že otec, kterého nikdy nepoznala a nedávno zemřel, byl panovníkem jedné malé evropské země.

Mia se po jeho smrti stává dědičkou trůnu. Nenápadnou školačku čeká několik úkolů. Musí se proměnit v dokonalou dámu, která je vždy okouzlující, ale zároveň ví, co má dělat.

Filmové zpracování vzniklo na základě knižní předlohy.

Vždycky v jejím stínu

Pro Anne Hathaway, která si zahrála hlavní roli a které v době natáčení bylo sedmnáct let, to byla role, která jí otevřela dveře do velkého světa.

Od té doby získala Oscara a platí nejen za velmi talentovanou umělkyni, která zvládá perfektně zpěv i herectví, ale také za nádhernou ženu, které sluší třeba i super krátké vlasy.

Nejlepší Miinu kamarádku Lilly si zahrála Heather Matarazzo, ale na rozdíl od Anne Hathaway nedokázala svou klíčovou roli už nikdy překonat.

Narodila se 10. listopadu 1982 v New Yorku. Herectví v genech neměla, ale první roli získala už ve třinácti letech. Objevila se ve filmu Welcome to the Dollhouse a za roli získala cenu Independent Spirit Award za debutující herečku.

Zdroj: Profimedia

Stále jsou kamarádky

O dva roky později přišla zásadnější role, a to postava ve snímku Ďáblův advokát po boku Keanu Reevese a Charlize Theron. Zlom přišel v roce 2001, kdy si zahrála v Deníku princezny.

S Anne Hathaway hrály nejlepší kamarádky. Přátelství jim zůstalo a stále jsou spolu v kontaktu.

Heather se objevila i v pokračování Deník princezny 2: Královské povinnosti, které se ale takového úspěchu jako první díl nedočkalo.

Přestože se ve filmech stále objevuje, diváci ji viděli třeba ve snímcích Hostel 2 nebo Holčičí problémy, úspěchu, jaký měla právě Anne Hathaway, se nedočkala. Hostovala v seriálech Pohotovost, Právo a pořádek, Roseanne a Znovu na světě, ale postavu Lilly už nepřekonala.

Hrdá na svou orientaci

Zásadnější a zajímavější je její osobní život. V roce 2004 otevřeně přiznala, že je lesbička a o rok později zastupovala práva gayů a lesbiček na konferenci v Bostonu.

Za práva homosexuálů bojuje pravidelně.

Praštěnou středoškolačku už dnes Heather nepřipomíná. Stále má rošťácké plamínky v očí, ale dospěla. Přestože se stále herectví věnuje, už moc aktivní není. Je velká škoda, že se jí nedostává více prostoru.

Autor: Barbora Turková

Související články