Letopisy Narnie: Bílá čarodějnice je ve skutečnosti kráska, jež vás svým vzhledem ohromí. Na ulici byste ji nepřehlédli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tilda Swinton Letopisy Narnie
Tilda Swinton Letopisy Narnie

Jméno Tilda Swinton rozhodně není neznámé. Nezapomenutelná herečka se objevila třeba ve filmech Letopisy Narnie nebo Doctor Strange a její krátké vlasy ji perfektně vystihují. Dokáže spojit eleganci s extravagancí jako nikdo jiný. Na červeném koberci se jí snad nikdo jiný nevyrovná.

 

Hvězda v aristokratické rodině

Herečka je vždycky za hvězdu. Měří 179 cm a nosí minimalistický make-up. Její krátké vlasy se staly jejím poznávacím znamením a v jejím případě rozhodně neplatí, že by to ženě s krátkými vlasy neslušelo. Tilda dokazuje, že slušet vám to může kdykoliv, jen to musíte umět nosit.

Herečka se narodila do vážené aristokratické rodiny a odmalička navštěvovala ty nejprestižnější školy v Británii. Její otec byl generál, válečný hrdina, který dostal dvě vyznamenání od královny. V internátní škole chodila do třídy s princeznou Dianou.

Mezi její předky patří vědci i umělci. Má modrou krev a ke svému původu se chová tak, jak by se k němu člověk chovat měl.

Během studií na univerzitě v Cambridge se začala zajímat o divadlo a začínala v prestižní Royal Shakespeare Company. Na začátku své kariéry si nicméně přivydělávala na filmování gamblingem. Její dědeček jí odmalička ukazoval, jak vyhrávat v dostizích. A k sázkám na koně se pak vrátila i v průběhu své kariéry.

Zdroj: Profimedia

Hodná i zlá holka

Prosadila se jako dvorní herečka experimentátorského režiséra Dereka Jarmana a po několika úspěšných letech v divadle se rozhodla, že zkusí štěstí ve filmu.

První velká role přišla v roce 1992 s filmem Orlando. Ve světě filmu se ale naplno prosadila až díky snímku Pláž od Dannyho Boylea.

Ráda a často se objevuje v roli nadpřirozené bytosti. Znají ji fanoušci Marvel komiksů z filmu Doctor Strange nebo jsme ji mohli vidět jako zlou královnu ve fantasy sérii Letopisy Narnie.

Zkrátka jí nevadí objevit se v různých charakterech, čím zajímavější, tím lepší. Pro zajímavost: v dramatu Muž z Londýna si jejího manžela zahrál český herec Miroslav Krobot.

Bratr, kterého chtěla zabít

Ostré lícní kosti, pronikavý pohled, ikonický sestřih a žena, která si dělá, co chce. Za její kariéru by mnoho lidí vraždilo. Její schopnosti jsou ale nenápadné a nenásilně fascinuje cokoli, co udělá. Nutno dodat, že Tilda o sobě ví, že je zřejmě nejdivnější a také nejvíce fascinující osobností filmového světa.

To dokazuje i fakt, že když jí bylo pět, chtěla zabít svého mladšího bratra. Šla do jeho pokoje s cílem ho zavraždit, ale když k němu přišla, tak se dusil nějakou stuhou od hraček.

Tilda mu ji vytáhla z pusy a vtom dorazili jejich rodiče. Tilda mu tedy nakonec zachránila život. Jistě toho dnes nelituje.

Herečka je svá a hollywoodské pozlátko ji minulo. Bydlí uprostřed skotských kopců a kousek od domu má známou Loch Ness. Pořádá nezávislé filmové festivaly, kde místo vstupenky musíte přinést jídlo nebo koláč.

Na druhou stranu také jezdí do prestižních Cannes. Je součástí spousty malých projektů a vůbec jí nevadí, že některé jsou úplně mimo její zónu.

Autor: Barbora Turková

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články