Kutil Tim odložil nářadí a nasadil brýle. Po skoro 30 letech od natáčení vypadá jako vysokoškolský profesor

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Kutil Tim
Kutil Tim

Legendární sitcom Kutil Tim nadchl diváky po celém světě. I u nás se tento seriál s Timem Allenem v titulní roli těšil úspěchu. Málokdo však ví, že tneto herec nebyl zrovna svatoušek a strávil nějaký ten čas za mřížemi. Proč tomu tak bylo a jak se za tu dobu změnil?

Roli Kutila Tima Allenovi už nikdo neodpáře. Přesto natočil i několik filmů. Ostatně k natáčení ho to lákalo odjakživa.

Vypracoval se až do čela reklamní agentury, které šéfoval. na zaplacení účtů mu to asi nestačilo, a tak začal prodávat drogy.

netrvalo dlouho a za kšeftování s bílým práškem byl zatčen a putoval za mříže. Dokonce mu hrozilo, že za nimi stráví zbytek života. na hereckou kariéru by tak mohl hned zapomenout.

Jenže spolupracoval s policií a rozhodl se jí dát jména dalších dealerů, čímž si vysloužil pouze tři roky ve vězení.

Zápis v trestním rejstříku však jeho kariéře nakonec nebránil. Zúročil svůj komediální talent a začal vystupovat v humorně laděných pořadech.

Jeho snažení si všimli ti nejpovolanější a Allen stál brzy za kamerou a natáčel krátké vtipné scénky.

Díky svému humoru se dočkal životní role

Skeče si získaly oblibu a Allenovi přinesly zajímavé nabídky. Po roli ne příliš zručného kutila sáhl hned a udělal velmi dobře.

Kutil Tim se objevil poprvé na amerických obrazovkách v září roku 1991 a vydržel na ní až do první poloviny roku 1999.

Příběhy z obyčejného života Tima, jeho ženy a tří dětí svým humorem přilákaly k televizi miliony diváků. Jednalo se o jeden z nejsledovanějších sitcomů devadesátých let a úspěch sklízel i u kritiků.

Zdroj: Profimedia

Zajímavostí je, že se v seriálu objevila i Pamela Anderson. Tato herečka ale dala přednost jinému natáčení, díky čemuž ji známe jako blonďatou divu v červených plavkách. Hádáte správně, byl to seriál Pobřežní hlídka.

Allen po nástupu nového tisíciletí už postavu Kutila Tima nepřekonal. Sem tam si ještě zahrál, ale málokdo si už na tyto tituly vzpomene.

Věnuje se i dabingu, namluvil třeba oblíbeného Buzze Rakeťáka z animovaného filmu Toy Story: Příběh hraček.

Pokračování Kutila Tima s díky odmítl

Když tým kolem populárního sitcomu přemýšlel, zda nenatočit kvůli zájmu fanoušků další sérii, tento nápad jim představitel hlavní role zarazil hned v zárodku.

Sice herci nabídli pohádkou sumu v řádech desítek milionů dolarů, Allen však odmítl. Argumentoval tím, že seriál skončil v pravou chvíli a už by byl jen uměle natahován.

Bál se, že pokud by ona série byla propadákem, zkazilo by to renomé herců i celého štábu. A tak nikdy nevznikla.

Co však dělá Tim Allen dnes? Stále se věnuje herecké profesi a již zmíněnému dabování. Oblíbil si právě animované snímky.

Můžeme jej vidět i v sitcomu Poslední chlap. Ten je úspěšný, vzniklo již šest sezón.

Allen se už Kutilovi Timovi nepodobá, ale pořád má šmrnc, jiskru v oku a své fanoušky, kteří jeho herecké umění velmi oceňují.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články