Kobra 11: Legendární Semir Gerkhan svým současným vzhledem připomíná moderátora Honzu Musila. Takto dnes vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
erdogan atalay
Zdroj: Profimedia

Jeho herecká kariéra se omezila na jeden seriál, který ale sklízí úspěch po celém světě. Řeč je o legendárním německém seriálu Kobra 11, kde jako Semir Gerkhan bojuje proti zločincům, vrahům i vyděračům.

Erdogan Atalay se narodil v roce 1966 v německém Hannoveru. Jeho otec byl turecký herec a matka rodilá Němka. Už na základní škole byl členem dramatického kroužku.

Osudová role v seriálu

Poté, co získal první divadelní roli v roce 1987 v Hamburku, začal herectví studovat a už v jeho průběhu se občas dostal k menší roli.

Jeho největším počinem bylo, když v roce 1995 získal roli v seriálu Kobra 11. Od třetího dílu první série je nedílnou součástí seriálu a znají ho po celém světě.

V seriálu vystřídal téměř deset parťáků, se kterými se vždy dokázali poprat se zločinci i vrahy. Cesta za spravedlností byla ale častokrát vykoupena zničením služebního BMW.

Největší držák

Pro výrobu jednoho dílu tvůrci potřebovali až dvacet pět automobilů a za celých dvacet let natáčení bylo zničeno více než pět tisíc aut.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Erdogan Atalay (@cobraeleven_erdogan)

Erdogan Atalay je zatím nejdéle hrajícím hercem v seriálu, většina jeho kolegů a parťáků ze seriálu odešla kvůli časovému vytížení.

Průměrná sledovanost seriálu se ve vrcholném období pohybovala kolem osmi milionů diváku v Německu a jednoho a půl milionu diváků v Česku.

Navždy Semirem

Pro potřeby seriálu vznikla dva kilometry dlouhá dálnice. Scény, které trvají ve finále jen deset sekund, se připravují i deset hodin.

Pouhých sto šedesát centimetrů vysoký herec už pro celý svět navždy bude Semirem Gerkhanem z dálniční policie, a to i kdyby sebevíc zešedivěl.

Čtyřiapadesátiletý herec je podruhé ženatý a s manželkou Katjou má syna Marise. Z předešlého manželství má ještě dceru Amiru. Žije střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem a ve volném čase se věnuje bojovým uměním, potápění nebo jízdě na koni.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články