Kevinova matka ze Sám doma zraje jako víno. I po 30 letech je to pořádná šťabajzna

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
kevinova mama
kevinova mama

„Na koho jsme zapomněli?“ „Na Kevina!“ Zapomnětlivou maminku, která doma nechala svého syna Kevina ve filmu Sám doma, znáte všichni. Catherine O’Hara vypadá úplně jinak než v době své největší slávy a zřejmě byste ji nepoznali.

Catherine Anne O’Hara se narodila 4. března 1954 do kanadsko-irské katolické rodiny, která žila v Torontu. Měla sedm sourozenců a herecký talent začala projevovat už na střední škole.

Aby se uživila, pracovala jako servírka. Svou kariéru začala v roce 1975, kdy se objevovala v menších rolí. O pozornost se přihlásila v roce 1985, kdy účinkovala ve filmu After Hours a Beetlejuice.

Průlom mezi hollywoodskou elitu

Největší úspěch přišel v roce 1990, kdy se objevila jako máma Macaulay Culkina alias Kevina ve filmu Sám doma. Vánoční klasika z ní udělala obrovskou hvězdu.

Pohledná zrzka se stala idolem všech zaměstnaných matek a nejedna by byla schopna vraždit pro její krásu. Catherine nebyla prvoplánová kráska, ale bylo v ní něco, co ženy obdivovaly a po čem muži toužili.

Rodilé Kanaďance to samozřejmě obrovsky zvýšilo sebevědomí a ona začala fušovat i do jiných řemesel. Začala se věnovat dabingu, psát scénáře a se sestrou Mary zkoušela zpívat.

Zdroj: Shawn Goldberg / Shutterstock.com

Pokusila se i o režii, ale nic jí nesedlo tak dobře jako role zapomnětlivé maminky. V té se objevila ještě v roce 1992 v pokračování Sám doma: Ztracen v New Yorku. Svou životní roli už nikdy žádnou postavou nepřekonala.

Fanoušci se o ní bojí

Říká se, že herečka podstoupila bezpočet botoxů, což se na její mimice dost podepsalo. Ona sama ale nikdy žádnou úpravu nepotvrdila.

Herečka však začíná své fanoušky děsit, protože její vyhublý obličej, který je i přes kosmetické zákroky plný vrásek, jí přidává ještě víc let.

Ve skutečnosti oslavila šedesáté šesté narozeniny. Co si ale stále udržuje ve formě, je její postava. Díky ní vypadá jako pořádná šťabajzna.

Pravidelně sportuje a dbá na zdravou stravu. Otázka je, zda to s hubeností už trochu nepřehání.

Filmového syna stále zbožňuje

Filmová maminka se vdala až v roce 1992 a se svým mužem Boem Welchem má syny Matthewa a Luka.

Zajímavé je, že Catherine trpí nevyléčitelnou chorobou zvanou situs inversus, při kterém jsou orgány hrudníku a břicha uspořádány zrcadlově obráceně, než je běžné. Tuto zvláštnost má méně než jeden člověk z deseti tisíc.

Herečka je stále věrná komediálnímu žánru a stále je aktivní. I když první díl komedie vznikl už před třiceti lety, stále patří mezi velmi oblíbené snímky a není se čemu divit, že otázky u fanoušků stále rezonují.

Novináři se herečky třeba ptali, jestli je v kontaktu se svým filmovým synem. Sice se prý roky neviděli, ale když se v roce 2017 potkali, bylo to prý skvělé. Je ráda, že ho viděla a stále ho zbožňuje.

Autor: Barbora Turková


Související články