Kameňák: Z Pepíčka vyrostl neodolatelný mladý muž. Věnuje se filmařině i modelingu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kamenak Pepicek
Zdroj: Jiří Hadač / CNC / Profimedia

Slovo kameňák je spojováno s typickými českými vtipy. Hlavní postavou některých z nich je vychytralý Pepíček. Česká komedie Zdeňka Trošky se stejnojmenným názvem má právě takového Pepíčka jako jednu z hlavních postav. Dokonce jsou tam Pepové hned dva.

Toho staršího si zahrál Václav Vydra, který v komedii dokonale zazářil jako policista a otec od rodiny. Střílel po divácích jeden vtip za druhým. Jeho syna si zahrál Tomáš Lipský.

Malý, tak trochu drzý chlapec, který rozumu moc nepobral, chce být po tatínkovi policistou a ve škole zrovna nevyniká, se zapsal do povědomí diváků svým krátkým sestřihem a kulatými brýlemi. Poznali byste ho po letech?

Dvě role k proslavení postačily

Tomáš Lipský se narodil v roce 1990 a už ve svých 11 letech se objevil v televizi. Tehdy si zahrál ve snímku Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko. Netrvalo to ani dva roky a našel si ho Zdeněk Troška.

Zlobivého chlapce ztvárnil herec ve všech čtyřech dílech dokonale a vtipům se většina z nás směje dodnes.

Během natáčení filmů se Tomáš několikrát nechal slyšet, že by se herectví věnoval rád i do budoucna. Ačkoli ale sbíral zkušenosti, počáteční nadšení ho později opustilo a on se později rozhodl pro jinou cestu.

Za kamerou

Tomáš Lipský si uvědomil, že lépe než před kamerou se cítí za ní. Studoval kinematografii a začal se živit jako profesionální kameraman a fotograf, občas také jako producent a režisér. Díky vzhledu se věnuje také modelingu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Lipský (@tommylips)

Před pár lety by si nejspíš nikdo nepomyslel, že brýlatý Pepíček z Kameňáku by někdy mohl být chlapem, který dělá fotky pro módní časopisy.

Jenže z Tomáše vyrostl sympaťák, ze kterého se ženám podlamují kolena, a dokázal, že člověk se během let může změnit k nepoznání. No uznejte sami.

Krasavec s kudrnami

Tomáš je dnes vysoký, vysportovaný muž, kterého by mnoho žen možná označilo za prototyp dokonalého chlapa. Jeho sympatické oči září pod krátkými vlasy, které se mu jemně kroutí.

Podobně jako k muzikantům neodmyslitelně patří jejich hudební nástroj, k Tomášovi zkrátka patří kamera. A musíte sami říci, že za ní vypadá dobře.

Naivního chlapce, který si neustále dělá legraci z učitelek, neposlouchá rodiče a má na všechno svůj vlastní názor, by v něm dnes poznal jen málokdo. A je třeba zdůraznit, že tahle proměna byla opravdu k dobrému.

Přesto ale umělec sám a samozřejmě i jeho fanoušci budou dlouho vzpomínat na každý vtip, který v některém z filmů zazněl. A i když si Tomáš zahrál jen dvě role, dá se říci, že patří k významným českým hercům.

Zdroj: Instagram, ČSFD, wikipedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články